Pielęgnacja dłoni jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych, którego częstotliwość można porównać do wizyt u fryzjera. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie dłonie są wizytówką każdej kobiety.

Główną zaletą zabiegów kosmetycznych na dłonie jest ich różnorodność, powodująca czasami, że klientki nie wiedzą, na który z nich się zdecydować. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy różnice pomiędzy hybrydą, żelami, czy manicure japońskim. Wspomnimy również o cenach, efektach, jakich można się spodziewać, a także trwałości każdego z tych zabiegów.

Manicure japoński krok po kroku

Manicure japoński to zabieg, dający subtelny, elegancki efekt w postaci silnego nabłyszczenia płytki i wypielęgnowanych skórek. Polega na odsunięciu lub wycięciu skórek, nawilżeniu ich i odżywieniu oraz wzmocnieniu płytki, która dodatkowo zyskuje piękny, zdrowy blask. Kosmetyczka wykonuje zabieg specjalnymi pastami i proszkami, wciera je w płytkę paznokcia, a tym samym dogłębnie ją odżywia. Paznokcie stają się silnie wzmocnione, elastyczne i naturalnie piękne. W wielu przypadkach można polecić ten zabieg, jako metodę regeneracji płytki, np. po źle wykonanych lub ściągniętych tipsach żelowych.

 

Manicure japoński – przebieg zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem wykonuje się kąpiel dłoni, która ma na celu lekkie rozmiękczenie skórek, ponieważ tak przygotowane będą potem łatwiejsze do usunięcia. Po kąpieli kosmetyczka pracuje na skórkach około paznokciowych, wycinając je za pomocą cążek lub odsuwając patyczkiem z drewna różanego. Następnie przygotowuje sobie paznokcie do właściwego zabiegu. Po konsultacji z klientką nadaje im odpowiedni kształt i długość, by w dalszej kolejności zacząć wmasowywać w nie profesjonalne japońskie pasty, które nadadzą im piękny, błyszczący wygląd.

Manicure japoński – zalety:

 • Wzmocnienie płytki paznokcia (zalecane szczególnie dla paznokci osłabionych, łamliwych, rozdwajających się)
 • Nabłyszczenie płytki
 • Stworzenie efektu naturalnie pięknych paznokci
 • Manicure pasujący na każdą okazję
 • Brak widocznego odrostu ze względu na nieużywanie kolorowych lakierów

Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe można wykonać na wiele różnych sposobów, czyli na naturalnej płytce, formie lub tipsie. Tworzy się je przy pomocy specjalnego żelu, który należy utwardzić w lampie UV. Taki manicure to przede wszystkim tysiące różnych możliwości kolorystycznych, ciekawe wzory lub innowacyjne rozwiązania, jak ombre na paznokciach, manicure sweterkowy, czy ostatnio bardzo modna syrenka. Podsumowując, istnieje wiele rodzajów wzorów na paznokcie żelowe, a ostateczny wybór zależy od indywidualnych upodobań.

Decydując się na manicure żelowy, otrzymujesz nie tylko piękne, często bardzo fantazyjne paznokcie i wypielęgnowane skórki, ale również silną płytkę, o której długości decydujesz sama, jeżeli wybierasz opcję na formie lub tipsie.

Paznokcie żelowe – przebieg zabiegu

Pierwszym etapem jest wykonanie kąpieli dłoni, która rozmiękcza skórę i zdezynfekowanie ich. Jeżeli klientka przychodzi z pomalowanymi paznokciami na jakiś kolor lub pokrytymi tylko odżywką, to należy to usunąć. Podobnie jest u osób z hybrydami – będzie konieczne ich całkowite ściągnięcie. Następnie przechodzi się do wycięcia lub odsunięcia skórek i przygotowania płytki do nałożenia żelu. W tym celu należy nie tylko wyrównać długość i kształt naturalnych paznokci, ale przede wszystkim zmatowić płytkę i przetrzeć wacikiem nasączonym cleanerem.

Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu zwiększającego przyczepność i bazy, którą trzeba utrwalić w lampie UV. W tym momencie należy przyłożyć do paznokci formę i zaaplikować na nią cienką warstwę żelu i potem kolejne wymagane warstwy. Każdą z nich utwardza się w lampie. Przed nałożeniem żelu budującego ściąga się formę i za pomocą pilnika „opracowuje” paznokieć, czyli nadaje się docelową długość i kształt. Ostatnim krokiem jest doprecyzowanie kształtu paznokci, nałożenie na skórki odżywczej oliwki i wmasowanie w dłonie nawilżającego kremu.

 

Paznokcie żelowe – zalety:

 • Możliwość uzyskania pięknych i długich paznokci nawet u osób, które nie są w stanie ich samodzielnie zapuścić
 • Szeroki wybór zdobień, kolorów i rodzajów manicure
 • Trwałe i mocne paznokcie

Paznokcie żelowe na formie czy na tipsie?

Żele na formie to sposób na przedłużenie płytki paznokcia, najbardziej zbliżony do natury. Formę zdejmuje się po nałożeniu żelu, więc jedyne co będziesz mieć „obcego”, to właśnie ten żel, który jest bardzo podobny do lakieru. Pomimo tego niektóre Panie preferują żele na tipsie, czyli tradycyjną metodę. Tipsy wbrew pozorom nie muszą wyglądać sztucznie. Wystarczy, że zostaną wykonane przez doświadczoną manicurzystkę.

manicure

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Paznokcie hybrydowe to hit ostatnich kilku lat, który na pewno pozostanie modny jeszcze na długo. Zabieg wykonuje się prawie tak samo jak zwykły manicure klasyczny z malowaniem. Czyli mniej więcej taki, jaki wykonujesz w zaciszu własnego domu. Różnica polega na tym, że w gabinetach kosmetycznych stosuje się specjalne lakiery o konsystencji hybrydowej, które trzeba utrwalić w lampie. Pomimo tego, końcowy efekt jest tak naturalny, że trudno jest rozróżnić, jakie paznokcie zostały pomalowane zwykłym lakierem, a jakie hybrydą. Istnieje wiele rodzajów zdobienia paznokci hybrydowych. Do największych trendów można zaliczyć efekt syrenki, baby boomer ombre, efekt kamelon oraz kocie oko. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się francuskie paznokcie hybrydowe.

Największą zaletą tego zabiegu jest to, że perfekcyjnie nałożony lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez 2-3 tygodnie. Po tym czasie pojawia się odrost, a sam lakier pozostaje w nienaruszonym stanie (bez pęknięć i odprysków).

Paznokcie hybrydowe – przebieg zabiegu

Po wykonaniu kąpieli dłoni następuje wycięcie cążkami albo odsunięcie patyczkiem lub dłutkiem nieestetycznych skórek. Kolejnym krokiem jest nadanie paznokciom kształtu i wyrównanie ich długości. Klientki mogą zadecydować zarówno o kształcie (na półokrągło, do kwadratu, do szpica), jak i długości paznokci. Oczywiście w miarę możliwości, ponieważ w tej metodzie pracuje się głównie na naturalnej płytce – nie dokonuje się jej przedłużenia. Kolejnym krokiem jest dokładne zmatowienie paznokci pilnikiem i etapowe nakładanie na nie lakierów w żelu. Każdą warstwę utwardza się w lampie. Na zakończenie pokrywa się skórki oliwką i wmasowuje w dłonie odżywczy krem.

Paznokcie hybrydowe – zalety:

 • Większa trwałość niż w przypadku naturalnego lakieru
 • Wyraźne wzmocnienie paznokci
 • Gustowny i bardzo estetyczny manicure
 • Możliwość wyboru kolorów i zdobień

Na jak długo wystarczy jeden zabieg?

Można powiedzieć, że każdy z powyższych zabiegów wystarczy na około 2-4 tygodnie lub dłużej. Manicure trzeba powtórzyć ze względu na wzrost paznokcia i różnicę w kolorze, jaka może stać się widoczna. Hybryda i żele to zabiegi bardzo trwałe. Lakier nie odpryskuje i nie łamie się, więc jedynym defektem paznokcia, pojawiającym się dopiero po pewnym czasie, jest wspomniany wyżej odrost.

Który manicure wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ większość Pań i tak z biegiem czasu próbuje wszystkich opcji, chociażby z czystej ciekawości. Należy podkreślić, że w każdym przypadku dłonie wyglądają elegancko i pięknie, a kolor jest perfekcyjny i idealnie nałożony. Jeżeli jednak lubisz naturalne paznokcie, postaw na manicure japoński, natomiast, jeżeli chcesz mieć długą płytkę i zależy Ci na wytrzymałości lub bardzo fantazyjnych rozwiązaniach (np. zdobienia 3D), wybierz żele. Z kolei, jeśli chcesz wyglądać schludnie oraz mieć możliwość częstej zmiany koloru (nawet co kilka dni), hybrydy są właśnie dla Ciebie!

Masz ochotę skorzystać z któregoś z wyżej wymienionych zabiegów? Umów się na wizytę w salonie J’adore. Nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że przyjdziesz i wybierzesz, jaki kolor i ewentualne zdobienia. Pamiętaj, że zabieg manicure można rozszerzyć o silną regenerację skóry dłoni, czyli tzw. parafinę na dłonie, która odżywia i nawilża nawet najbardziej przesuszony naskórek.

Manicure-Krakow