Bardzo często decyzję o zrobieniu tatuażu podejmujemy pod wpływem chwili, przeważnie w młodym wieku – bez odpowiedzialnego przemyślenia tej decyzji, która w teorii ma pozostać z nami już na zawsze. Różne są studia tatuażu, a kiedy szukamy oszczędności i trafimy do niezbyt profesjonalnego miejsca, tatuaż może nie spełnić naszych oczekiwań i zamiast zdobić, szpeci naszą skórę. W takich sytuacjach decyzja o usunięciu tatuażu bywa najlepszym rozwiązaniem. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom jest to możliwe. I choć proces ten bywa długotrwały, to efekt na pewno wynagrodzi nam cały poświęcony czas – niechciany tatuaż można usunąć.

Czy wszystkie tatuaże można usunąć?

Podczas wykonywania tatuażu, w głęboką warstwę skóry aplikowany jest pigment, którego organizm nie może samowolnie usunąć, dlatego zostaje on na stałe. Duże znaczenie podczas usuwania tatuażu ma kolor użyty do jego wykonania. Najłatwiej jest usunąć tatuaże o ciemnych kolorach takich jak czarny, granatowy czy niebieski. Większy problem pojawia się podczas usuwania pigmentów czerwonych, brązowych i pomarańczowych. Najtrudniej usunąć jest barwnik zielony i odcienie żółtego. Niechciany tatuaż można wyeliminować najskuteczniejszą obecnie metodą usuwania – zabiegiem przy użyciu lasera Q-Switch Alma Harmony XL który dostępny jest wyłącznie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Niechciany tatuaż – jak wygląda proces usuwania przy pomocy lasera?

Wizyta rozpoczyna się od oceny typu tatuażu, jego koloru i głębokości aplikacji pigmentu w celu dobrania odpowiedniej długości fal lasera, które pomogą w jego usunięciu. Do czarnych i granatowych tatuaży stosuje się laser o długości fal 1064nm. Do barwników czerwonych, brązowych i pomarańczowych używany jest laser o długości fali 532nm. Natomiast do odcieni zielonych i żółtych, czyli tych najtrudniejszych do usunięcia, stosuje się specjalne odmiany lasera Q-Switch.

usuwanie tatuażu kraków

Podczas zabiegu z wykorzystaniem lasera wytwarzana jest ogromna energia zamieniana ostatecznie w falę akustyczną. Tak powstała fala uderzeniowa rozdrabnia pigment na małe cząstki, co powoduje, że jest on rozpoznany przez układ odpornościowy i ostatecznie wydalony z organizmu. Całkowite usunięcie tatuażu możliwe jest po kilku (kilkunastu) zabiegach. Zazwyczaj po dwóch sesjach z użyciem lasera widoczne jest już rozjaśnienie koloru. Dla uzyskania jak najlepszego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów, w odstępach około sześciu tygodni. Wszystko zależy od koloru tatuażu, jakości i głębokości na jaką został zaaplikowany pigment.

Przygotowanie do zabiegu.

Do zabiegu usunięcia tatuażu należy odpowiednio przygotować skórę. Co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, na tydzień przed – nie wykonuje się peelingów chemicznych ani ziarnistych, należy też zrezygnować z depilowania włosów. Jeden dzień przed zabiegiem należy zgolić owłosienie z miejsca, które będzie poddawane zabiegowi.

Ile trwa zabieg?

Po konsultacji i ocenie tatuażu rozpoczyna się główny etap jego usunięcia, który trwa od 10 do 60 minut, w zależności od jego wielkości. Końcówka lasera przykładana jest do określonego miejsca , gdzie następnie aplikowana jest wiązka światła. Po zakończeniu zabiegu zakładany jest opatrunek i od razu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Na skórze po usunięciu tatuażu pojawiają się strupki, których nie wolno zdrapywać, aby nie powstały blizny. Skórę należy systematycznie nawilżać i natłuszczać, a latem stosować kosmetyki z wysokim filtrem UV. Miejsce poddawane zabiegowi należy chronić przed słońcem. Można też stosować środki na oparzenia na przykład Panthenol w piance.

Zdecydowanie łatwiej jest zrobić tatuaż niż go usunąć. Jednak decydując się na zabieg przy użyciu lasera Q-Switch Alma Harmony XL możemy mieć pewność, że tatuaż zostanie usunięty w pełni profesjonalnie i z jak największą dokładnością. Jeśli Twoje ciało „zdobi” niechciana pamiątka – zapraszamy do J’adore Instytut, nasze specjalistki pomogą Ci pozbyć się problemu.

Podsumowując..

Zazwyczaj tatuaż zostaje usunięty całkowicie i nie zostaje po nim niemal żadna pamiątka. Czasami, w trudnych przypadkach, na skórze pozostaje widoczny delikatny obrys tatuażu lub blizna. Po wykonaniu zabiegu skóra zazwyczaj jest zaczerwieniona, często także pojawiają się strupki. Usuwanie tatuażu przy pomocy lasera Q-Switch jest praktycznie bezbolesne (stopień bólu zależny jest również od miejsca tatuażu), krem znieczulający stosowany jest tylko u osób posiadających niski próg bólu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

usuwanie tatuażu bez tajemnic

Laserowe usuwanie tatuażu Q-Switch