Pielęgnacja stóp to pierwszy z zabiegów kosmetycznych, które wykonujemy w okresie wakacyjnym. Pierwszy i często również najważniejszy. Piękne, wypielęgnowane stopy są wizytówką każdej kobiety. Doskonale prezentują się w letnim, lekkim obuwiu. Mogą stanowić również synonim wakacyjnej biżuterii, jeżeli zdecydujemy się na wykonanie fantazyjnych zdobień na paznokciach.

Profesjonalny pedicure – jak to wygląda?

Czy jesteś ciekawa, jak odbywa się specjalistyczny zabieg pedicure? Zastanawiasz się, czym się różni pedicure frezarkowy od leczniczego? Zaraz poznasz odpowiedź na powyższe pytania. pedicure spa

Podstawowym zabiegiem jest pedicure klasyczny, który polega na doprowadzeniu stóp do zadbanego stanu. Zawiera takie usługi, jak: zmiękczenie naskórka (podczas aromatycznej kąpieli stóp), wykonanie peelingu, usunięcie zrogowaciałego naskórka (przy pomocy tarki i omegi), tworzącego się głównie w okolicy pięty, skrócenie i wyrównanie paznokci, odsunięcie skórek oraz  pomalowanie płytki paznokcia bezbarwnym lakierem. Jeżeli zamiast opcji klasycznej zdecydujesz się na pedicure spa frezarkowy, to specjalista będzie złuszczał naskórek specjalnym urządzeniem, czyli frezarką. Tę opcję polecamy osobom, które mają suche, szorstkie lub pękające pięty. 

Zabieg klasyczny lub frezarkowy często rozbudowuje się o dodatkowe usługi, czyli np. stylizację paznokci. Płytkę można pomalować zwykłym lakierem (na jeden lub kilka kolorów), wykonać manicure francuski lub ozdobić cyrkoniami czy ręcznie wykonanymi malowidłami. Zamiast zwykłego lakieru można zdecydować się na o wiele trwalszą hybrydę – wtedy mówimy o zabiegu pedicure hybrydowy.

Istnieje też jeszcze inny rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego na stopy. Bardziej profesjonalny, posiadający właściwości lecznicze. Mowa oczywiście o zabiegu, który nosi nazwę pedicure leczniczy. Na czym polega? Przebiega podobnie jak opisane wyżej zabiegi, ale jest rozszerzony o dodatkowe czynności, które mają wyleczyć stopy z pewnych schorzeń oraz znacząco poprawić komfort chodzenia. Pedicure leczniczy dodatkowo usuwa modzele, nagniotki i odciski. Może też leczyć problem wrastających paznokci, czego dokonuje się poprzez założenie specjalnej klamry. Pedicure leczniczy to zaawansowany zabieg pielęgnacyjno -zdrowotny na stopy, wykonywany przez specjalistę podologa lub wykształconą pedicurzystkę.

pedicure spa

Pedicure hybrydowy – wzory

W ostatnich latach najbardziej popularny stał się pedicure hybrydowy. Nie tylko ze względu na trwałość lakieru hybrydowego, ale przede wszystkim z powodu ilości różnych możliwości dekoracyjnych, jakie daje. Wzory, zdobienia, kolory i faktury są tak różnorodne, że na paznokciach można wykonać prawdziwe dzieła artystyczne. Począwszy od zdobień z cyrkoniami czy innymi kamieniami, poprzez ręcznie malowane wzory, aż do zmian faktury lakieru (np. manicure sweterkowy). Można również zastosować ciekawe rozwiązania kolorystyczne, jak manicure z efektem syrenki czy ombre. pedicure spa

Pedicure Spa , hybrydowy, japoński

Z zabiegu pedicure może skorzystać każdy, nawet osoba posiadająca bardzo zaniedbane stopy i paznokcie. Trzeba wspomnieć o tym, że efektywne zdobienia płytki paznokcia mogą być wykonane także wtedy, gdy klientka posiada połamane, krótkie i rozdwajające się paznokcie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, specjalista może dokonać przedłużenia długości płytki przy pomocy specjalnego żelu utwardzanego w lampie UV, rekonstrukcji całego paznokcia lub naprawy nadłamanej płytki.

Umów się na wizytę przez system rezerwacji online 

pedicure-krakow