Powiększanie ust kojarzy się nam ze sztucznością, próżnością i hollywoodzkimi gwiazdami. Jednak nie jest tak do końca i lepsza byłaby tutaj nazwa „modelowanie ust”, ponieważ jednym zabiegiem można nadać ustom pełniejszy kształt, podkreślić kontury, czy też wyrównać asymetrię. Powiększanie ust to nie zabieg tylko dla młodych kobiet wzorujących się na celebrytkach, ale również dla starszych pań, które zauważyły, że ich usta z czasem straciły jędrność i zmniejszyły się. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat zabiegu, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększenia ust nie wymaga jakichś specjalnych przygotowań. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się ograniczenia przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych. Dobę przed i po zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu. Dodatkowe, indywidualne zalecenia może przedstawić lekarz podczas konsultacji.

Czy powinnam obawiać się przerysowanego efektu?

Tak naprawdę to od nas zależy jakich efektów oczekujemy. Jeśli zabieg ma być delikatnym podkreśleniem i wymodelowaniem ust, to nie ma się czego obawiać. Najważniejsze jest dokładne omówienie zabiegu z lekarzem i przedstawienie mu sprecyzowanych oczekiwań. Od tego zależy ilość preparatu jaką lekarz wykorzysta podczas zabiegu. Żeby wymodelować usta i poprawić ich kształt wystarczy naprawdę niewiele preparatu bo zaledwie około 0,5 – 1 ml.

powiększanie ust

Jak długo utrzyma się efekt?

Efekt powiększenia, czy też wymodelowania ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Następnie kwas hialuronowy, który jest wstrzykiwany w usta zostaje naturalnie przetworzony przez przemiany biochemiczne zachodzące w organizmie. Nie wystarczy więc jeden zabieg na całe życie. Zaleca się powtarzanie zabiegu w celu odświeżenia efektu. W sytuacji, gdy efekt nam się nie spodoba, mamy pewność, że po kilku miesiącach nasze usta wrócą do pierwotnego stanu.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

Po wykonaniu zabiegu powiększenia ust zazwyczaj usta są nieco opuchnięte, mogą wystąpić też małe siniaczki. Kwas hialuronowy musi związać wodę więc efekt końcowy jest widoczny zazwyczaj po 5 – 6 dniach od zabiegu. W tym czasie zaleca się picie dużej ilości wody niegazowanej, a także szczególną ochronę ust przed urazami i wysoką temperaturą (opalanie się czy wizyta w saunie są niewskazane). Fachowo wykonany zabieg nie powoduje żadnego dyskomfortu. Równomiernie wprowadzony kwas hialuronowy nie przeszkadza w codziennych czynnościach i nie ma wpływu na unerwienie ust.

powiększanie ust

Ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości wykorzystanego kwasu hialuronowego i zazwyczaj waha się w granicach od 800 do 1500 zł.

https://jadoreinstytut.com/medycyna-estetyczna-pl-pl/

Czy preparaty wykorzystane do zabiegu powiększania ust są bezpieczne?

Kwas hialuronowy używany do wypełnienia ust to kwas naturalnie występujący w organizmie. Kwas wiąże wodę w skórze właściwej przez co jest ona sprężysta i jędrna. Wraz z wiekiem maleje ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie co powoduje na przykład pojawianie się zmarszczek. Preparat wprowadzony do skóry, w miejsce które chcemy wypełnić, wiąże wodę co powoduje zwiększenie objętości. Kwas hialuronowy wykorzystywany w zabiegach kosmetycznych ma postać żelu. Co ciekawe, ma on również właściwości nawilżające. Dlatego też, zwłaszcza starszym kobietom, polecany jest nie tyle do powiększenia ust,
a bardziej do przywrócenia ich nawilżenia, miękkości i sprężystości.

Powiększanie ust – Czy zabieg jest bolesny?

Wszystko uzależnione jest od indywidualnego progu bólu, nastawienia psychicznego, strachu przed igłą,  a także od hormonów
i cyklu miesięcznego kobiety. Preparaty stosowane do powiększania ust, poza kwasem hialuronowym, zawierają również dodatek lidokainy, która jest środkiem uśmierzającym ból. U pacjentek o wysokiej tolerancji na ból nie wymaga to stosowania dodatkowego znieczulenia. Jednak u kobiet, które strach przed bólem paraliżuje, a jednak chcą skorzystać z zabiegu powiększenia ust, stosuje się znieczulenie miejscowe specjalną maścią. Maść jednak działa powierzchownie, pacjentka może więc odczuwać lekki dyskomfort.

Naturalne powiększenie ust – czy jest możliwe?

Przeglądając internetowe rady na powiększenie ust można natrafić na przeróżne metody począwszy od masażu szczoteczką do zębów, do maseczek wykonanych z przypraw takich jak tabasco, cynamon czy pieprz. Zastanówmy się jednak czy chcemy fundować takie eksperymenty delikatnej skórze ust. Po takich zabiegach usta zamiast wyglądać pięknie będą poranione, popękane, piekące, a kolejne dni będą wymagały poświęcenia im szczególnej troski. Nie warto więc eksperymentować.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Powiększanie ust – 8 rzeczy które warto wiedzieć

7 zabiegów medycyny estetycznej o których powinnaś wiedzieć