Problem z delikatnymi, cienkimi i często wypadającymi włosami dotyka sporej ilości populacji. Powodem mogą być uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, stres, nieodpowiednia dieta, jak również zła pielęgnacja. Istnieją jednak terapie dedykowane skórze głowy, które doskonale radzą sobie z tymi problemami. Należą do nich między innymi:

Karboksyterapia, która jest zabiegiem polegającym na podawaniu medycznego dwutlenku węgla w skórę głowy za pomocą cienkiej igły. Proces ten stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, poprawia mikro i makro krążenie, intensywnie pobudza metabolizm, oraz poprawia elastyczność skóry. Dochodzi do mocnego odżywienie mieszków włosowych, cebulek włosów oraz pobudzenia pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. Karboksyterapia jest metodą małoinwazyjną i w pełni bezpieczną.

Wskazania:

-wypadanie włosów,

-łysienie hormonalne i androgenowe,

-profilaktyka łysienia,

-słabe, łamliwe włosy wymagające odżywienia.

 Przeciwwskazania:

– ciąża oraz okres laktacji,

-zażywanie antykoagulantów,

-nowotwory,

– cukrzyca, 

– nadciśnienie, 

-infekcje i choroby skóry głowy ( łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry).

W celu uzyskania odpowiednich rezultatów zaleca się wykonanie od 8 do 10 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi wykonywane są z częstotliwością co 1 tydzień (kuracja uderzeniowa), kolejne 4 zabiegi co 2 tygodnie a następnie co 1 miesiąc (kuracja podtrzymująca). Profilaktycznie zabieg wykonywany jest 1 raz na 3 miesiące. Zabieg trwa około 30min. 

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, wybroczyny, drobne siniaki, które mogą utrzymywać się do kilka dni. Niewskazane jest do 24 godzin po zabiegu korzystać z kosmetyków pielęgnujących (lakier do włosów, suchy szampon itp.).

Terapie dedykowane skórze głowy, treatments for scalp area

Mezoterapia igłowa

to zabieg polegający na podawaniu substancji aktywnych (witamin, minerałów, aminokwasów, peptydów, koenzymów) w głębsze warstwy skóry głowy za pomocą iniekcji. Pozwala to zahamować nadmierne wypadanie włosów, pobudza  i przyspiesza wzrost włosów oraz znacznie poprawia ich jakość. Intensywnie rewitalizują cebulki włosowe, stymuluje krążenie w mieszkach włosowych, zapobiegając problemom związanym ze skórą głowy, zwiększają gęstość oraz grubość włosów. Preparaty stosowane do zabiegu są dedykowane skórze głowy, dzięki czemu metoda jest skuteczna  i bezpieczna.

Wskazania:

-łysienie hormonalne i androgenowe

-wypadanie włosów

-profilaktyka łysienia

-łojotok

-sucha skóra głowy

-włosy suche, łamliwe i zniszczone, wymagające regeneracji

Przeciwwskazania:

-ciąża oraz okres laktacji,

-nowotwory,

-zażywanie antybiotyków i antykoagulantów,

-zażywanie kortykosteroidów oraz  niesteroidowych leków przeciwzapalnych,

– nieleczona cukrzyca,

-egzema,

-łuszczyca

Terapie dedykowane skórze głowy, treatments for scalp area

W celu uzyskania odpowiednich efektów należy wykonać od 4 do 8 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi wykonywane są z częstotliwością co 2 tygodnie (kuracja uderzeniowa), kolejne 4 co 4 tygodnie (kuracja podtrzymująca). Profilaktycznie zabieg wykonywany jest 1 raz na 3 miesiące. Zabieg trwa około 30min.

Osocze jest autologicznym preparatem otrzymywanym w procesie odwirowania pobranej wcześniej od pacjenta krwi. Mechanizm działania iniekcji z osocza opiera się na wykorzystaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji. Do zabieg wykorzystuje się skoncentrowane płytki krwi, które podane do skóry głowy uwalniają w niej czynniki wzrostu. Dochodzi do pobudzenia procesu naprawy tkanek, oraz stymulacji tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zabieg hamuje wypadanie włosów, pobudza ich wzrost, zwiększa gęstość
i poprawia kondycję.

Wskazania:

-wypadanie włosów

-łysienie hormonalne i androgenowe,

-profilaktyka łysienia,

-słabe, łamliwe włosy wymagające odżywienia

 ​Przeciwwskazania:

-ciąża oraz laktacja,

-aktywna/przebyta choroba nowotworowa,

-infekcje i choroby skóry,

-stany zapalne i podgorączkowe,

​​Warto wspomnieć, aby przed zabiegiem nie spożywać alkoholu, nie przyjmować przez 5-7 dni ibuprofenu, aspiryny, ketonalu i leków przeciwzakrzepowych. Wskazane jest również aby pić w dniu zabiegu 1,5-2 litrów wody. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie minimum 3 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach czasu pomiędzy zabiegami. Czas trwania zabiegu 30-60 min.

​Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można ze sobą łączyć w celu uzyskania lepszych efektów. Terapie dedykowane skórze głowy można ze sobą łączyć. Dla optymalnych efektów zaleca się łączenie karboksyterapii z osoczem bogatopłytkowym. 

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie kilku mililitrów krwi od pacjenta, którą następnie odwirowujemy- a uzyskane osocze wykorzystujemy do ostrzykiwania skóry głowy. Zabieg mezoterapii przy użyciu osocza bogatopłytkowego poprzedza karboksyterapia, której celem jest zwiększenie przepływu krwi na obszarze poddanym zabiegowi. Następnie specjalista ostrzykuje skórę głowy osoczem. Dzięki łączeniu dwóch zabiegów możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty w leczeniu nadmiernej utraty włosów. Zalecamy jednak wcześniej skonsultować się ze specjalistą, aby dobrać najbardziej odpowiednią metodę.

Umów się już dziś na zabiegi poprzez nas formularz internetowy .