Istnieje przekonanie, że dłonie zdradzają wiek kobiety. Gładka, jędrna skóra dłoni o jednolitym kolorycie świadczy o młodości, podczas gdy zmarszczki i przebarwienia przywołują na myśl wiek dojrzały. Nie jest to do końca sprawiedliwa ocena, ponieważ dłonie w szczególny sposób narażone są na działanie czynników zewnętrznych takich, jak: skoki temperatur, działanie wiatru i słońca oraz kontakt z detergentami podczas prac domowych lub też wykonywania obowiązków służbowych. Obecnie również częste mycie oraz dezynfekowanie rąk w związku z pandemią COVID wysusza skórę dłoni, a to powoduje szybsze jej starzenie się. Dbanie o pięknie ozdobione paznokcie nie wystarczy, aby dłonie stały się naszą wizytówką, jeżeli bazą będzie sucha, szorstka skóra. Jeśli do tego dojdą pęknięcia naskórka, zwykła pielęgnacja nie wystarczy i trzeba będzie sięgnąć po tę profesjonalną, dostępną jedynie w gabinecie kosmetycznym, aby przywrócić zadbany wygląd. Jakie zabiegi na dłonie wykonywać przy jakich problemach skóry?

Zabiegi na dłonie – Przebarwienia

Pojawiają się one z wiekiem lub są efektem zmian hormonalnych czy też długiej ekspozycji skóry dłoni na promienie słoneczne. W takich przypadkach sprawdzą się: zabieg z użyciem lasera lub zabieg mezoterapii igłowej.

Rekomendowany zabieg z zastosowaniem lasera, to DYE-VL, w którym za pomocą specjalnej głowicy poddaje się dłonie technologii światła pulsacyjnego. Jak oddziałuje na przebarwienia? Termicznie uszkadza komórki, w których nagromadził się barwnik. To prowadzi do redukcji nieestetycznych zmian pigmentacyjnych. Zabieg ten nie tylko likwiduje przebarwienia, ale również skutkuje widocznym odmłodzeniem skóry i poprawą napięcia.

Jeżeli z różnych względów nie możesz swoich dłoni poddać zabiegowi laserowemu, świetną alternatywą jest zabieg mezoterapii igłowej mediderma. Wykorzystuje się tutaj metodę mikronakłuć naskórka za pomocą kartridża wyposażonego w cieniutkie igły. W ten sposób wprowadzane substancje aktywne mają szansę wniknąć w głąb naskórka, rozjaśniając go i odżywiając.

Zabiegi na dłonie

Zabiegi na dłonie – Suchość

I tutaj również sprawdza się mezoterapia igłowa, ponieważ w zależności od problemu skóry dłoni, dobierana jest ampułka o konkretnych właściwościach, również silnie nawilżających i odżywczych. Taka metoda kontrolowanego uszkadzania skóry sprzyja powstawaniu nowych włókien kolagenowych i znacząco uelastycznia skórę. W przypadku dłoni wartymi uwagi są ampułki szwajcarskiej marki Hyalual, które w swoim składzie zawierają nie tylko powszechnie obecnie stosowany kwas hialuronowy, ale i kwas bursztynowy. Pierwszy składnik dogłębnie nawilża, podczas gdy drugi działa antyoksydacyjnie. Mieszanka tych substancji to gwarancja silnej regeneracji, poprawa elastyczności i nawilżenia skóry. Choć zalecana jest seria zabiegów, już po pierwszym odczuwalny jest silny wzrost nawilżenia i odżywienia.

Zabiegi na dłonie

Starzenie, brak jędrności

Tutaj chodzi o to, aby odmłodzić zwiotczałą skórę dłoni, ale też zapobiegać utracie tej jędrności. Mezoterapia igłowa także w tym przypadku się sprawdzi, ponieważ zabieg ten kompleksowo i dogłębnie wpływa na uelastycznienie i odmłodzenie skóry. Jest całościową odpowiedzią na wiele problemów skóry dłoni.

Jeżeli jednak chciałabyś wypróbować działanie nowoczesnego lasera, to koniecznie niech to będzie zabieg z wykorzystaniem głowicy ClearLift. To taki laserowy lifting bez skalpela. Charakteryzuje się krótkim impulsem o wysokiej energii. Bardzo skuteczny, a jednocześnie bezpieczny, możliwy do zastosowania u osób posiadających nawet bardzo wrażliwą skórę.

Dostępne zabiegi pielęgnacyjne, choć dedykowane poszczególnym problemom, działają dość kompleksowo. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na mezoterapię igłową czy też na laser, Twoje dłonie ulegną wygładzeniu, odżywieniu i nawilżeniu. Warto jednak udać się po poradę do wykwalifikowanej kosmetyczki, która dobierze metodę adekwatną do problemu i preferencji. Tutaj też ważna jest systematyka. Jeżeli zalecane jest wykonanie kilku zabiegów, warto nie poprzestać na jednym, ponieważ tylko w ten sposób efekt będzie zadowalający i trwalszy.

I co ważne, gdy już zainwestujemy w te niezwykle skuteczne zabiegi, chrońmy dłonie przed działaniem warunków atmosferycznych, aby dłużej cieszyć się efektem – w zimie zakładajmy ciepłe rękawiczki , a podczas prac domowych starajmy się używać gumowych. To w znacznym stopniu zapobiegnie wysuszeniu skóry.

Jeżeli zatem Twojej skórze dłoni potrzebna jest dogłębna rewitalizacja i odmłodzenie, koniecznie skorzystaj z dobrodziejstw profesjonalnej kosmetologii. W naszym salonie kosmetycznym w Krakowie dysponujemy zabiegami na każdy problem związany ze skórą dłoni. Dzięki nim nie tylko ujędrnisz skórę, ujednolicisz jej kolor, odżywisz, ale także zapobiegniesz procesom starzenia. Prewencja jest bowiem równie ważna, co likwidowanie już istniejących problemów skórnych. Dzięki temu z dumą będziesz podawać dłoń na powitanie, a i Ty sama z przyjemnością będziesz delektować się widokiem swoich wypielęgnowanych dłoni, które mają szansę stać się faktycznie Twoją wizytówką, a niekoniecznie odsłoną metryki.