Każda kobieta marzy o tym, żeby pozbyć się niechcianych zmarszczek, żeby wyglądać pięknie i młodo w każdym wieku. Wraz z wiekiem zmienia się kondycja naszej skóry. Po 30 lub 40 roku życia, dochodzi do uwydatnienia się bruzd nosowo-wargowych, opadających powiek, zmarszczek mimicznych oraz przebarwień, z którymi jest trudno walczyć samemu. Po 30 lub 40 roku życia inaczej wygląda też pielęgnacja skóry. Warto zapytać ekspertów o zabiegi, które przynoszą długotrwałe i dobre efekty. Natomiast samo korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej w dzisiejszym świecie jest już na porządku dziennym. Z roku na rok rośnie grupa zarówno kobiet jak i mężczyzn którzy chętnie z tego typu zabiegów korzystają.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe na co są stosowane?

Najczęściej zabiegi przeciwzmarszczkowe wykorzystuje się w celu przywrócenia naturalnego wyglądu skórze, odmłodzenia i ujędrnienia. Zabiegi medycyny estetycznej mogą być stosowane w celu zmniejszenia lub likwidacji zmarszczek, zmniejszenia ceni pod oczami, podniesieniu opadających powiek czy też wyrównania kolorytu skóry. Często proponuje się zabiegi przeciwzmarszczkowe ujędrnić i nawilżyć skórę, dodatkowo można nimi poprawić kontury twarzy.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe

Zmarszczki dlaczego powstają?

Głównymi przyczynami powstawania zmarszczek jest zły tryb życia, nadużywanie różnego typu używek, stres i brak odpowiedniej ilości odpoczynku. Zmarszczki pojawiają się przy predyspozycjach genetycznych, fizjologicznemu starzeniu się skóry, utracie jędrności skóry, jak również zbyt długim kąpielom słonecznym. Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialny jest powolny zanik włókien kolagenowych w skórze. A także zwiększone napięcie mięśni mimicznych, jak również zwiększona ilość warstwy rogowej naskórka, powstająca w wyniku utraty wody w organizmie. Wszystkie te czynniki mają zasadniczy wpływ na powstawanie zmarszczek.

Czy można zredukować zmarszczki?

Oczywiście, że tak istnieje wiele rodzajów zabiegów, które dedykowane są głównie jako zabiegi przeciwzmarszczkowe. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi z użyciem lasera, może to być laser frakcyjny nieablacyjny – Emerge lub laser frakcyjny ablacyjny Ipixel. Laser frakcyjny nieablacyjny – Emerge, najczęściej stosuje się go przy odmładzaniu skóry, liftingu skóry twarzy, zmniejszeniu powstałych i widocznych zmarszczek, czy też redukcji zmian i blizn powstałych po przebytym trądziku. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wybranie od 3 do 6 zabiegów.

Laser frakcyjny ablacyjny Ipixel jest laserem, który stosuje się do pobudzenia wzrostu nowych komórek, w celu zastąpienia ubytków powstających z biegiem lat. Uelastycznia on skórę, poprawia jej koloryt i zmniejsza widoczne pory. Najlepsze efekty można uzyskać po wybraniu 2 lub 3 serii. W przypadku gdy osoba decydująca się na zmniejszenie zmarszczek nie może korzystać z zabiegów laserowych, można zaproponować jej mezoterapię igłową lub mikroigłową. Zabieg z wykorzystaniem mezoterapii igłowej dostarcza skórze potrzebnych substancji nawilżających, regenerujących oraz odżywczych. Zabieg ten spłyca zmarszczki, redukuje niedoskonałości, a przy tym wpływa na ujędrnienie skóry. Mezoterapia mikroigłowa z kolei odmładza i regeneruje skórę. Przy tym jest zabiegiem mało inwazyjnym, który jest często wybierany przez pacjentów.

Zapraszamy na zabiegi do naszego Instytutu J’adore.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe

Warto również zastanowić się nad takimi zabiegami jak: profhilo, nucleofill, botox i kwas hialuronowy wszystkie rodzaje zabiegów polegają  na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, o odpowiednim stężeniu pod skórę, tak aby jak najlepiej wypełnić i zmniejszyć albo zlikwidować zmarszczki. Jeśli jednak pacjent boi się po prostu igieł, wówczas można zastanowić się nad wykonaniem serii zabiegów, które wykorzystują procedury zabiegowe mediderma. Są to najczęściej kwasy chemiczne o odpowiednim stężeniu, tak aby doprowadziły do zmniejszenia widocznych zmarszczek. Najczęściej polecanymi są: PQ AGE, PRX-T33, RETISES CT, czy też leczenie zabiegowe. Pamiętajmy, że często zdarza się, że oprócz zmarszczek występują też różnego rodzaju przebarwienia. Rozwiązaniem takich problemów są również zabiegi z wykorzystaniem lasera platformy Alma Harmony oraz głowicy Dye-VL, albo samych zabiegów mediderma.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe przeciwwskazania

Zabiegi przeciwzmarszczkowe nie powinny zostać wykonane jeśli istnieją takie przeciwwskazania jak widoczne choroby wirusowy, bakteryjne i grzybicze, opryszczka , łuszczyca oraz alergie skórne. Dodatkowo zabiegów nie można wykonać jeśli pacjent przyjmuje leki zakrzepowe, choruje na cukrzycę, nowotwór, epilepsję lub AZS. Nie dojdzie do wykonania zabiegu w przypadku wszczepienia u pacjenta implantów albo rozrusznika serca. A także jeśli występują choroby krwi, nadciśnienie tętnicze, zakrzepice żylne i wrzody na żołądku. Jeśli u pacjenta są widoczne zmiany zapalne na skórze, wysypki niewiadomego pochodzenia, przerwanie ciągłości skóry, albo pacjent jest w trakcie leczenia jakiejś dolegliwości zabiegów przeciwzmarszczkowych nie wykonuje się. Należy również zaznaczyć, że przed każdym zabiegiem warto udać się na konsultację lekarską. W celu przeprowadzenia odpowiednich badań i doboru odpowiedniego zabiegu w sposób indywidualny.