Jeżeli zastanawiasz się, jakie zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży są najbardziej skuteczne oraz które metody eliminacji rozstępów warto stosować, zapraszamy Cię do przeczytania tego poradnika, dotyczącego pielęgnacji ciała po porodzie. ujędrnienie ciała

Co dzieje się z Twoim ciałem po ciąży?

W wyjątkowym, dziewięciomiesięcznym okresie noszenia dziecka pod sercem, w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian biologicznych, które aż trudno sobie wyobrazić. Cały układ hormonalny zaczyna pracować inaczej. Organizm kobiety staje się jednym ciałem dla dwóch osób, brzuch i miednica stale powiększają swoje rozmiary. Tworzy to dogodną przestrzeń dla rozwoju nowego człowieka. W czasie ciąży piersi przygotowują się do zupełnie nowej roli – od teraz mają produkować pokarm niezbędny do przeżycia dla maluszka.

Jakie są tego następstwa? Rozciągnięty naskórek, brak jędrności ciała, rozstępy, wywołany zaburzeniami hormonalnymi cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej w pewnych miejscach – to wszystko jest dowodem na to, jak wielu przemianom musiał ulec organizm kobiety, by wydać na świat potomka.

Na szczęście, dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają na to, by szybko i skutecznie ujędrnić swoje ciało i przywrócić sylwetce młodzieńczy kształt. Co więcej, niektóre z zabiegów kosmetycznych na brzuch można wykonać już niedługo po ciąży, jeszcze podczas karmienia piersią. ujędrnienie ciała

Jak poprawić wygląd sylwetki po porodzie?

W większości przypadków należy zadziałać dwuetapowo, przywracając odpowiednią jędrność skórze oraz eliminując powstałe rozstępy. Stosując terapie kosmetyczne, przeznaczone do walki z tymi dwoma problemami, dodatkowo osiągamy inne korzyści: lepsze ukrwienie naskórka, likwidację cellulitu i przyspieszenie metabolizmu komórkowego.

 

ujędrnienie ciała

Rozstępy na brzuchu po ciąży – jak się ich pozbyć?

W przypadku rozstępów na brzuchu, udach, piersiach lub innych częściach ciała, warto zastosować jeden z najbardziej znanych zabiegów, posiadających udowodnioną skuteczność. Poniżej prezentujemy Wam 3 najczęściej stosowane metody, jak dbać o brzuch po ciąży.

1. PIXEL RF

PIXEL RF to terapia, łącząca dwie bardzo skuteczne metody likwidacji rozstępów i przywracające utraconą jędrność ciała. To siła lasera frakcyjnego oraz działanie fal radiowych, dające wspólnie rewelacyjne efekty, szczególnie w przypadku skóry na brzuchu. Są stosowane również w leczeniu blizn po wypadkach, urazach czy operacjach.

Zabieg wykonuje doświadczony specjalista, wyszkolony w stosowaniu zabiegów laserowych. Sposób działania PIXEL RF polega na tym, że konkretne blizny lub rozstępy poddaje się działaniu wiązki lasera. Doprowadza to do mikrouszkodzeń, a tym samym pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie, organizm kobiety samoistnie wytwarza nową, zdrową skórę w miejscu starej, zmienionej tkanką bliznowatą lub rozstępem. Zabieg wpływa pozytywnie na ujędrnienie ciała . 

2. Mezoterapia igłowa i karboksyterapia

Innym, równie skutecznym sposobem likwidacji rozstępów i przywracania jędrności skóry jest tzw. mezoterapia igłowa.  Są to zabiegi rewitalizujące skórę (regeneruje, odżywia i odmładza). Polega on na wstrzykiwaniu w konkretne miejsca specjalnych preparatów z witaminami i substancjami bioaktywnymi. Ze względu na to, że substancje lecznicze podaje się bezpośrednio pod skórę, otrzymujemy natychmiastowe efekty. Poprawa stanu skóry jest widoczna zaraz po wykonaniu zabiegu. Karboksyterapia polega na podaniu dwutlenku węgla podskórnie. 

3. ACCENT XL oraz Maximus Trilipo

ACCENT XL to nowoczesna platforma laserowa, którą można stosować nie tylko w celu przywrócenia jędrności ciała. Stosuj się ją również do likwidowania zmarszczek i redukcji cellulitu. Jest to możliwe dzięki tzw. radiofrekwencji, powodującej lekkie podgrzanie tkanek skóry właściwej do 40-44 stopni C. W wyniku zwiększenia temperatury następuje lekkie uszkodzenie kolagenu i stymulacja pracy fibroblastów. W efekcie jędrność, gęstość i elastyczność skóry się poprawiają, dochodzi do oczyszczenia limfatycznego (uwolnienia z toksyn i nadmiaru wody), czyli widocznej poprawy stanu ciała. Zabieg powoduje ujędrnienie ciała i jego wymodelowanie

Jędrny brzuch po ciąży – jak to osiągnąć?

Najlepsze metody, zwalczające problem wiotkości i rozciągnięcia skóry, bazują na działaniu lasera. Zabiegi te mobilizującego tkankę podskórną do pracy, przyspieszającego metabolizm, pobudzającego procesy odnowy komórkowe. Działają stymulująco na wytwarzanie naturalnych substancji, odpowiadających za ujędrnienie ciała .

Trzy, wyżej wymienione sposoby, to najskuteczniejsze terapie brzucha po ciąży. Można JE stosować także w innych częściach ciała, jak piersi, uda, okolice kolan i przedramion. Skuteczność każdej z nich jest sprawdzona i potwierdzona, także w bardzo zaawansowanych przypadkach.

Zarezerwuj wizytę online 

zabiegi-po-ciazy