Kosmetologia i medycyna estetyczna dają wiele możliwości, aby efektywnie odmłodzić skórę twarzy i reszty ciała. Nowoczesne preparaty, innowacyjne urządzenia i sprawdzone terapie są w rękach doświadczonego kosmetologa silną bronią w walce ze starzeniem. Spośród wielu różnych zabiegów kosmetycznych i medycznych można wyróżnić te, które dają najlepsze efekty u osób w konkretnym wieku, ponieważ inne wymagania i potrzeby ma organizm trzydziestolatki, inne kobiety po 40, a jeszcze inne osoby dojrzałej. Poznaj najlepsze zabiegi odmładzające. 

Zabiegi na twarz po 30

Po trzydziestym roku życia nie zawsze istnieje potrzeba korzystania z dorobku medycyny estetycznej. Często wystarczają zwykłe zabiegi na twarz u kosmetyczki, oparte na dobroczynnym działaniu profesjonalnych kosmetyków, maseczek, czy skoncentrowanych preparatów odżywczych. Dobrym przykładem takich zabiegów są kuracje takich firm jak: Repechage, Dermaquest, Mediderma. Są one przeznaczone do stosowania na twarz i dekolt. Ich głównym celem jest odświeżenie i odmłodzenie skóry, przy równoczesnym dogłębnym nawilżeniu i silnym napięciu naskórka. Zabiegi można wzbogacić o mikrodermabrazję lub peeling kawitacyjny.

O potrzebie rozbudowania terapii zawsze decyduje kosmetolog, po wnikliwej analizie stanu skóry.

Inne, również polecane zabiegi odmładzające na twarz to tzw. kwasy, czyli kuracje złuszczająco-rewitalizujące. W zależności od użytego preparatu, odświeżają i odmładzają naskórek, poprawiają jego koloryt, złuszczają oraz niwelują przebarwienia. Ponadto dogłębnie oczyszczają nawet bardzo zanieczyszczoną skórę czy walczą z trądzikiem różowatym, tak często diagnozowanym u osób w tym wieku.

Zabiegi na twarz po 40

Zabiegi proponowane dla kobiet, które ukończyły 40 rok życia, to głównie terapie laserowe, będące w stanie szybko i skutecznie zregenerować naskórek, a tym samym odmłodzić skórę nawet o kilkanaście lat. Dodatkowo zabiegi laserowe na twarz pomagają w przypadku innych problemów skóry, jak zmarszczki, rozszerzone naczynka czy przebarwienia posłoneczne.

 

zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające na twarz po 50

Paniom w wieku dojrzałym proponujemy zabiegi medycyny estetycznej lub z pogranicza kosmetologii i medycyny. Jednym z najpopularniejszych z nich jest mezoterapia mikroigłowa frakcyjna dermapen lub bardziej zaawansowana mezoterapia igłowa. Obydwie terapie dają możliwość dostarczenia do wnętrza skóry kompleksowych zestawów składników aktywnych, zaspokajających potrzeby skóry w tym wieku. Klientki zauważają pierwsze efekty już po jednym zabiegu, gdy skóra staje się tak samo napięta i nawilżona jak za młodzieńczych lat. Warto również wspomóc ten proces zabiegami kwasem hialuronowym oraz zabiegami laserowymi np. laserem frakcyjnym iPixel. 

Kiedy rozpocząć korzystanie z usług salonów kosmetycznych?

Warto dodać, że wczesne stosowanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych jest bardzo wskazane. Znacząco opóźniają one procesy starzeniowe naskórka, dzięki czemu można zachować piękną i młodą skórę na dłużej, a tym samym przez dłuższy czas korzystać z dobrodziejstw kosmetologii i medycyny estetycznej, pozostawiając chirurgię plastyczną na tzw. ostateczność. Kobiety, które już w wieku dwudziestu lub trzydziestu lat zaczęły profesjonalnie pielęgnować cerę, nie odczuwają potrzeby korzystania z chirurgii plastycznej nawet po ukończeniu 60 roku życia. Zabiegi odmładzające potrafią zdziałać cuda! 

Umów wizytę poprzez nasz formularz online 

 zabiegi odmładzające