Nic nie działa tak korzystnie na skórę, jak odpowiednie dozowanie preparatów ze składnikami odżywczymi w jej głębokie partie. W zależności od występującego problemu możemy dzisiaj w sposób w pełni bezpieczny wpływać na stan skóry. Optymalne nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie, likwidowanie niedoskonałości? Mezoterapia wykonywana zgodnie z różnymi technikami pozwoli na osiągnięcie wspaniałych rezultatów. Poznaj najpopularniejsze metody oraz efekty mezoterapii i ciesz się nieskazitelnym wyglądem. 

Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa zdobyła sobie uznanie milionów ludzi na całym świecie. Wszystko dlatego, że pozwala osiągnąć spektakularne efekty bez użycia skalpela. Sam zabieg polega na iniekcjach preparatów z mieszanką witamin i składników odżywczych. Skład preparatu, który zostaje wstrzyknięty w tkanki skórne, zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Efekty mezoterapii igłowej to między innymi wygładzenie skóry twarzy, zniwelowanie cieni pod oczami, ujędrnienie skóry, zwalczenie zmarszczek, odżywienie skóry i jej optymalne nawilżenie. Mezoterapię igłową można w bezpieczny sposób stosować nie tylko na skórę twarzy. Stosuje się ją coraz częściej w ramach odmłodzenia szyi czy dekoltu. 

efekty mezoterapii

Mezoterapia igłowa również praktykowana jest w przypadku problemów z wypadaniem włosów – iniekcja witaminowego koktajlu trafia do cebulki włosów, gdzie wpływa na ich szybki porost i naturalną regenerację.

Istotne jest to, że najlepsze efekty mezoterapii uzyskuje się po serii wykonanych zabiegów. Oczywiście pierwsze efekty widoczne mogą być już po jednym zabiegu, ale na te optymalne rezultaty należy poczekać. Warto wspomnieć też o tym, że efekty mezoterapii nie są ostateczne zaraz po zabiegu. Kwas hialuronowy oraz witaminy docierają w głąb skóry i wpływają na odbudowę tkanek. Proces uzdrowienia może trwać nawet kilka tygodni. Z całą jednak pewnością jest to dzisiaj jeden z najbardziej skutecznych zabiegów z zakresu kosmetologii.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Zakres kosmetologii w sferze mezoterapii rozwija się dynamicznie. Aktualnie prócz mezoterapii igłowej równie popularny jest zabieg z zastosowaniem mikro nakłuć mikro igiełkami. Sama procedura przypomina mezoterapię igłową, jednak iniekcje nie są tak głębokie. Zabieg wykonuje się za pomocą urządzenia – Dermapen. Jest to urządzenie zaprojektowane specjalnie do mikro nakłuć, wyglądem przypomina długopis. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywany jest również Dermaroller, czyli specjalna rolka z mnóstwem niewielkich igiełek. Rolką masuje się skórę objętą zabiegiem, po czym nakłada się na nią preparat witaminowy. Dzięki nakłuciom i mikro uszkodzeniom produkt wnika w głąb skóry szybko i skutecznie, a podrażniona skóra aktywowana jest do odbudowy. Zabieg ma na celu przede wszystkim pobudzenie kolagenu i elastyny do wzmożonej produkcji, to właśnie te substancje odpowiadają za idealne napięcie i gładką skórę bez zmarszczek. 

Mezoterapia mikroigłowa jest całkowicie bezpieczna. Warto wykonywać ją seriami dla lepszych efektów. Zaleca się przynajmniej 5 zabiegów. Każdy z nich trwa mniej więcej 40 minut. Efekty mezoterapii tego rodzaju są zaskakujące. Skóra jest odżywiona, rozjaśniona, znikają drobne przebarwienia i płytkie zmarszczki. Mezoterapię mikroigłową można również stosować na inne partie ciała niż twarz. Świetne rezultaty osiąga na przykład w walce z cellulitem.

efekty mezoterapii

Mezoterapia bezigłowa

Zabiegi mezoterapii bezigłowej wykorzystują prąd elektryczny o niskiej częstotliwości. To tzw. elektroporacja, która w żaden sposób nie uszkadza błon skórnych, ale za to prowadzi do lepszego wchłaniania odżywczych substancji. 

Mezoterapia bezigłowa daje najlepsze efekty, kiedy stosuje się ją seriami. Zabiegiem pokrewnym jest sonoforeza, która również umożliwia przenikanie substancji odżywczych w głąb  skóry. Wskazana jest dla posiadaczek skóry szarej, przemęczonej, z drobnymi przebarwieniami czy pierwszymi oznakami starzenia. Mezoterapią bezigłową może niwelować także cellulit, rozstępy, a nawet blizny. 

W dzisiejszych czasach kosmetologia w swoich zasobach posiada zabiegi, które dostosowane są do wszelkich potrzeb klientów. Zarówno zabiegi podstawowe jak i te bardziej skomplikowane posiadają wiele alternatywnych usług. W przypadku występowania przeciwwskazań – podobne efekty można uzyskać dzięki różnym zabiegom. Warto wyczerpująco korzystać z konsultacji przed zabiegiem. Pamiętajmy że skóra po zabiegach regeneruje się w różny sposób, przez co wymaga indywidualnego programu pielęgnacji domowej.

Teraz na zabieg możesz umówić za pośrednictwem wygodnego formularza. Rezerwacja możliwa 24/7!