Opadające powieki, to niestety zmora wszystkich kobiet. Opadające powieki pojawiają się niestety z wieki, gdy skóra traci jędrność, sprężystość, a do tego dochodzi powolna utrata kolagenu. Wynikiem tego jest opadanie powiek, powstawanie zmarszczek i starzenie skóry. W dzisiejszych czasach opadające powieki nie są już tak dotkliwym problemem. Głównie ze względu na zabiegi jakie proponują nam gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety kosmetyczne.

Dlaczego powieki opadają?

Upływ lat powoduje zmiany na naszej skórze, często doprowadza do utraty jędrności i kolagenu w skórze. Tak też dzieje się ze skórą w obrębie powiek, która stopniowa zaczyna opadać, a spojrzenie wydaje się bardzo zmęczone. Do przyczyn powstawania opadających powiek zaliczamy również osłabienie mięśnia, który dźwiga powiekę. Praca w źle oświetlonych pomieszczeniach, a czasami nadmiar skóry w tym obrębie. Nieczęstą przyczyną są również choroby nowotworowe, genetyczne ukształtowanie naszej twarzy, czy też przerost tkanki tłuszczowej, która występuje poniżej łuku brwiowego. Wszystko to prowadzi do powstawania w późniejszym wieku problemu z opadającymi powiekami.

opadające powieki

Opadające powieki – pomocne zabiegi

W walce z opadającymi powiekami pomocne są zabiegi stosowane przez gabinety medycyny estetycznej. Wszystkie proponowane zabiegi, są zabiegami niechirurgicznymi, których zadaniem jest zagęszczenie skóry powiek oraz ich podniesienie. Do najczęściej stosowanych i polecanych zabiegów należą: plazma IQ lub też Plexr. Są to zabiegi liftingujące, które mają za zadanie doprowadzenie do obkurczenia nadmiaru skóry znajdującej się na powiekach. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny i bezpieczny, ale jego efekty można zobaczyć już po pierwszym razie. Pomocne jest również zastosowanie lasera frakcyjnego nieablacyjnego Emerge. Pomaga on w odnowie i ponownemu namnażaniu się kolagenu w skórze. Dodatkowo korzystnie wpływa na elastyczność skóry powiek, jak również wykazuje on działanie liftingujące, dzięki czemu spojrzenie zyskuje ponownie swój utracony blask. Kolejnym zabiegiem stosowanym na okolice oczu jest mezoterapia, dzięki której skóra odzyskuje swoją sprężystość, poprzez co powieki podnoszą się i napinają.

Ciekawą alternatywą jest także zastosowanie karboksyterapii, która z kolei polega na pobudzeniu włókien kolagenowych, w celu ich ponownego namnażania, a co za tym idzie uzyskania napięcia skóry i jej jędrności. Pomocne mogą się okazać zabiegi polegające na ostrzykiwaniu botoksem opadających powiek. Dzięki takiemu zabiegowi powieki ulegają podniesieniu, a skóra napina się i uelastycznia. Kwas hialuronowy również wykazuje korzystne działanie przy walce z opadającymi powiekami. Nie tylko podnosi powieki, ale także doprowadza do ich korekcji. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie fal ultradźwiękowych. Doprowadzają one do obkurczania się tkanek, a co za tym idzie stymulują skórę do produkcji kolagenu.

Zabiegi liftingujące i ich efekty

Efekty zabiegów liftingujących stosowanych na opadające powieki zależą od metody jaka zostanie wybrana oraz od wielkości problemu z jakim mamy do czynienia. Pamiętać należy, że powinno się wybrać od 1 do 4 serii zabiegów, które należy rozłożyć w czasie od 4 do góra 6 tygodni. Pierwsze efekty po zabiegu można zauważyć już po 4 tygodniach. Natomiast na ostateczny efekt należy poczekać od 6 do 12 miesięcy. Po przeprowadzonych zabiegach niechirurgicznych warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry, nie mrużeniu oczu, zakładaniu okularów przeciwsłonecznych, oraz o odpowiednim oświetleniu w pomieszczeniach, w których pracujemy. Pomocna okaże się również dieta i zmiana trybu życia. Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich zaleceń wówczas nasze powieki na długi czas zostaną napięte i nie będą opadać.

opadające powieki

Opadające powieki – powikłania po przeprowadzonym zabiegu

Bardzo rzadko ale możemy się spotkać z wystąpieniem pewnego rodzaju powikłań po zabiegu na opadające powieki. Najczęstszymi powikłaniami są obrzęk oraz zaczerwienienie, które utrzymują się do 4 dni od zabiegu. Kolejnym powikłaniem jest duża wrażliwość na dotyk, a to z kolei wiąże się z uczuciem bólu. Częstym powikłaniem jest powstawanie blizn oraz przebarwień, co wiąże się z możliwością wystąpienia strupków po zabiegu. Wydłużenie okresu rekonwalescencji, jest również związane z nazbyt dużym korzystaniem z promieni słonecznych. Pamiętajmy o tym, że skóra po zabiegach służących liftingowi powiek regeneruje się od 7 do 14 dni. Jeśli po upływie tego czasu odczuwane dolegliwości nie przejdą należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegów w walce z opadającymi powiekami

Do głównych przeciwwskazań dotyczących możliwości wykonania zabiegów na opadające powieki należy przede wszystkim ciąża oraz okres karmienia piersią. A także cukrzyca i infekcje występujące w miejscach, w których zabieg ma zostać wykonany. Dodatkowo zabiegów nie wykonuje się ze względu na występowanie chorób nowotworowych, nadciśnienia tętniczego, chorób i zaburzeń psychicznych czy też problemów z tarczycą. Przeciwwskazaniem może być także niewydolność gruczołów łzowych  oraz przerwana ciągłość skóry. W takich przypadkach zabieg nie zostanie wykonany.

Zapraszamy do naszego Instytutu po więcej informacji.