Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na ostrzykiwaniu danej powierzchni odpowiednią substancja. W zależności od tego z jakim problemem się zmagamy.  Mezoterapia igłowa to procedura, która  ma za zadanie rozszerzyć naczynia krwionośne.  Powoduje to  zwiększenie przepływu krwi i prowadzi  do lepszego dotlenienia i odżywienia skóry głowy.

Dr Cyj Hair Filler to zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy przeznaczony dla kobiet i mężczyzn z objawami łysienia różnego typu- nie tylko androgenowego. Jak  również łysieniem  spowodowanym  złą dietą, długotrwałym stresem, niewłaściwą pielęgnacją oraz częstym farbowaniem.  Zabieg mezoterapii igłowej przy użyciu preparatu Dr Cyj Hair Filler  pozytywnie wpływa na zaprzestanie:
-przerzedzenie włosów, – okresowego wypadania, – jak również  wzmocnienie włosów cienkich, a także osób po zabiegu  przeszczepu włosów.

Dr Cyj to preparat, w którego skład wchodzi 7 polipeptydów biomimetycznych zawieszonych w macierzy z kwasu hialuronowego.
Do tych peptydów należą: -Dekapeptyd-10, Oktapeptyd-11 i Oktapeptyd-2 które odpowiadają za pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszka włosowego, zahamowanie apoptozy oraz stymulację wzrostu włosa.

-Dekapeptyd-18 i Dekapeptyd-28 które aktywują wzrost włosa, aktywują komórki macierzyste i namnażanie keratynocytów,
-Oligopeptyd-54 który blokuje wpływ DHT (dihydrotestosteronu) na mieszki włosowe, -Oligopeptyd-71 odpowiadający za przywrócenie pigmentu włosów. Wszystkie składniki cechuje synergia działania. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie stanowi 0,7% i jest nośnikiem dla polipeptydów. Innowacyjna metoda przedłużonego uwalniania składników aktywnych polega na stopniowym uwalnianiu polipeptydów z macierzy z kwasu hialuronowego w czasie 2 tygodni od dnia wykonanego zabiegu.

Kuracja preparatem Dr Cyj powinna obejmować 4 zabiegi wykonywane co 2 tygodnie.

mezoterapia igłowa

Efekt zabiegu zależy od fazy wzrostu włosa. Może wyróżnić następujące fazy wzrostu włosa:

anagen: aktywna faza wzrostu włosa trwająca od 2 do 6 lat (średnio około 3 lat), w której jest ok 85% wszystkich włosów.
W anagenie komórki mieszka włosowego intensywnie się dzielą, aby wyprodukować nowy włos.

-katagen: faza przejściowa wzrostu włosa trwająca od 2 do 4 tygodni średnio 3 tygodnie), w której jest najmniej, tylko 1% wszystkich włosów. W katagenie następuje zahamowanie podziałów komórkowych i zanik macierzy. Włos wypychany jest w kierunku powierzchni skóry.
-telogen: faza spoczynku trwająca od 2 do 6 miesięcy, w której jest ok 14% wszystkich włosów. W tej fazie włos obumiera, nie jest odżywiany i ustają w nim wszystkie procesy przemiany materii.

 

W literaturze naukowej widnieją jeszcze dwie dodatkowe fazy wzrostu włosa:

-egzogen: faza fizycznego wypadnięcia włosa i opróżnienie mieszka włosowego
-kenogen: faza, w której mieszek włosowy zostaje pusty i wraz z wiekiem się zwiększa. Nie każdy mieszek włosowy przechodzi tę fazę.

Zahamowanie wypadania włosów pacjenci zauważają już po pierwszym zabiegu, jednak dla długotrwałych efektów zaleca się wykonanie całej serii 4 zabiegów.

Przeciwwskazaniem do zabiegu będzie ciąża, okres karmienia piersią, obecne i przebyte nowotwory w ostatnich 5 latach, choroby autoimmunologiczne, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, uczulenie na którykolwiek składnik preparatu, stany zapalne i infekcje skórne, czas menstruacji, ponieważ jest zwiększona wrażliwość na ból.

Mezoterapia igłowa Dr Cyj Hair Filler nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu niewskazane jest picie alkoholu oraz na 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się nakładanie farb oraz henny na włosy. W porównaniu do klasycznej mezoterapii skóry głowy Dr Cyj  wymaga mniejszej ilości wkłuć, dlatego jest zdecydowanie lepiej tolerowany przez pacjentów.  Zabieg trwa ok. 30 min i jest praktycznie bezbolesny dlatego nie wymaga znieczulenia zewnętrznego.

Mezoterapia igłowa skóry głowy preparatem Dr. Cyj Hair Filler można łączyć z karboksyterapiąjest to terapia łączona

 

Zabieg karboksyterapii polega na podaniu pod skórę dwutlenku węgla ( CO2), który pobudza krążenie i rozszerza naczynia krwionośne. W taki sposób przygotowujemy skórę na lepsze przyjęcie składników odżywczych zawartych w preparacie. Te dwie metody zastosowane podczas nadmiernej utraty włosów synergicznie się wspierają, zwiększając swoją skuteczność oraz potęgują swoje działanie. Dzięki terapii łączonej widoczne są szybciej efekty- rezultat bardziej satysfakcjonujący. Cała kuracja trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

 

mezoterapia igłowa

 

Bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu
lub też niewielkie swędzenie i rozpieranie. Zaleca się nie myć skóry głowy 
i włosów przez 24 godziny po zabiegu, oraz nie
korzystanie z saun, basenów.  W dniu zabiegu niewskazany jest wysiłek fizyczny. 

Efektem zabiegu jest:

-pobudzenie angiogenezy- tworzenie nowych naczyń krwionośnych a co za tym idzie lepsze odżywienie mieszka włosowego, 

-zahamowanie apoptozy mieszka włosowego – czyli jego obumieranie,

-zahamowanie działania DHT na mieszki włosowe, 

-wysycenie pigmentem włosa – zmniejszenie ilości siwych włosów,

-stymulacja wzrost włosa,

– włosy stają się grubsze i lśniące.

Dla podtrzymania efektów zaleca się powtórzenie zabiegu po około 6 miesiącach.

 

Umów wizytę poprzez nasz formularz online