Prosty i tani profesjonalny zabieg na dłonie w gabinecie kosmetycznym może w mgnieniu oka poprawić stan skóry. Odpowiednio przeprowadzona pielęgnacja dłoni błyskawicznie odmienia wygląd paznokci, nadaje palcom powabny, kobiecy charakter oraz sprawia, że stają się one delikatniejsze i bardziej zmysłowe.

Piękne dłonie są synonimem kobiecości. Odpowiednio dobrane zabiegi pielęgnacyjne pozwalają na zachowanie młodzieńczego stanu naskórka, optymalnego kształtu płytki, estetycznego wyglądu skórek oraz siły i optymalnej elastyczności płytki paznokcia. Wypielęgnowane dłonie nie tylko wyglądają bardzo interesująco, ale przede wszystkim świadczą o klasie kobiety. W związku z powyższym, w dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne na dłonie wykonywane w salonie kosmetycznym, by każda z Pań mogła wybrać coś interesującego dla siebie.

Z jakich zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie warto korzystać?

Należy pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą się prezentowały dobrze, jeżeli skóra dłoni będzie przesuszona. Najczęściej z tym problemem spotykamy się wiosną i latem. Tj po okresie srogiej dla skóry zimy, jak i w czasie wyjątkowo upalnych dni. Przesuszenie skóry dłoni nie zawsze jest efektem zaniedbań pielęgnacyjnych. Często nawet codzienne stosowane kremów nie jest wystarczające, ale wtedy z pomocą przychodzi nam parafina na dłonie o działaniu nawilżającym i natłuszczającym.

Parafina na dłonie to niezwykle przyjemny i bardzo odprężający zabieg, który można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Polega on na stworzeniu ciepłej, parafinowej okluzji naskórka. Dzięki temu wszystkie dobroczynne (odżywcze i nawilżające) składniki aktywne mogą wniknąć do wewnątrz skóry.  Zapewniają tym samym długotrwały efekt silnego nawilżenia, doskonałego odżywienia i pięknej rewitalizacji skóry dłoni. Zabieg polega na kilkukrotnym włożeniu dłoni do ciepłej kąpieli parafinowej, owinięciu ich folią i nałożeniu rękawicy bawełnianej. Po tych czynnościach klientka może się zrelaksować z naturalną parafiną na dłoniach, która właśnie wtedy będzie odżywiać i nawilżać skórę. Parafina na dłonie to przyjemny, tani i bardzo efektywny zabieg pielęgnacyjny, doskonały dla skóry dłoni w każdym wieku. Cena zabiegu parafinowego na dłonie to zazwyczaj od 30 do 50 złotych. Zabieg na dłonie

Rodzaje manicure i ich zalety

Parafinę na dłonie można stosować samodzielnie lub po zabiegach typu manicure. Konkretny rodzaj pielęgnacji paznokci warto dostosować do potrzeb, wymagań i oczekiwań Klientki. Panie, które pożądają bardzo naturalnego efektu bez koloru, silnej pielęgnacji i wzmocnienia płytki, mogą zdecydować się na tzw. manicure japoński, czyli subtelny zabieg proponowany również panom i nastolatkom. Na czym polega manicure japoński? W skrócie odbywa się on na wmasowaniu w płytkę i przylegające do niej skórki specjalnych odżywczych, witaminowych proszków. Następnie poleruje się te płytki za pomocą specjalnych pilniczków. Efekt utrzymuje się do 3 tygodni. z

Zabieg na dłonie poleca się również w celu regeneracji paznokci po zabiegach obciążających płytkę. Tj. przedłużanie paznokci na formie, tipsy czy manicure hybrydowy.

zabieg na dłonie

Innym, równie ciekawym zabiegiem jest wspomniany wyżej manicure hybrydowy, który jest bardzo podobny do tradycyjnego zabiegu z malowaniem płytki lakierem kolorowym, z tą różnicą, że lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet przez 2-4 tygodnie, bez odpryśnięć i uszczerbków w lakierze. Polecamy go wszystkim Paniom, które chcą upiększyć kolorystycznie swoją własną płytkę paznokcia w sposób doskonały, estetyczny i trwały.  

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy typ zabiegów na dłonie

Nie można nie wspomnieć o zabiegu tradycyjnym, najprostszym, jakim jest manicure klasyczny, który można wykonać również w wersji cążkowej. Co to oznacza? Sam manicure klasyczny to nadanie kształtu paznokciom, wyprofilowanie płytki i estetyczne wykończenie. Tj na przykład odsunięcie skórek, które nachodzą na płytkę i nawilżenie ich. W wersji cążkowej, owe skórki się po prostu wycina (przy pomocy specjalnych cążek). O konkretnej metodzie zabiegu powinna zdecydować doświadczona manicurzystka, ponieważ w niektórych przypadkach wycinanie skórek cążkami przyspiesza ich wzrost.

Pielęgnacja dłoni jest jedną z ulubionych czynności kosmetycznych wielu kobiet. Nic w tym dziwnego, w końcu przynosi od razu widoczne i oczekiwane efekty. Zabiegi na dłonie w gabinecie kosmetycznym są dość zróżnicowane, a każdy z nich daje nieco inne rezultaty, dzięki czemu każda osoba odwiedzająca salon może wybrać coś najlepszego dla siebie. W razie chęci odmiany, zabieg można lekko zmodyfikować rozszerzając go o parafinę na dłoni.

Zabiegi-na-dlonie