Prosty i tani profesjonalny zabieg na dłonie w gabinecie kosmetycznym może w mgnieniu oka poprawić stan skóry. Odpowiednio przeprowadzona pielęgnacja dłoni błyskawicznie odmienia wygląd paznokci, nadaje palcom powabny, kobiecy charakter oraz sprawia, że stają się one delikatniejsze i bardziej zmysłowe.

Piękne dłonie są synonimem kobiecości. Odpowiednio dobrane zabiegi pielęgnacyjne pozwalają na zachowanie młodzieńczego stanu naskórka, optymalnego kształtu płytki, estetycznego wyglądu skórek oraz siły i optymalnej elastyczności płytki paznokcia. Wypielęgnowane dłonie nie tylko wyglądają bardzo interesująco, ale przede wszystkim świadczą o klasie kobiety. W związku z powyższym, w dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne na dłonie wykonywane w salonie kosmetycznym, by każda z Pań mogła wybrać coś interesującego dla siebie.

Z jakich zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie warto korzystać?

Należy pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą się prezentowały dobrze, jeżeli skóra dłoni będzie przesuszona. Najczęściej z tym problemem spotykamy się wiosną i latem. Tj po okresie srogiej dla skóry zimy, jak i w czasie wyjątkowo upalnych dni. Przesuszenie skóry dłoni nie zawsze jest efektem zaniedbań pielęgnacyjnych. Często nawet codzienne stosowane kremów nie jest wystarczające, ale wtedy z pomocą przychodzi nam parafina na dłonie o działaniu nawilżającym i natłuszczającym.

Parafina na dłonie to niezwykle przyjemny i bardzo odprężający zabieg, który można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Polega on na stworzeniu ciepłej, parafinowej okluzji naskórka. Dzięki temu wszystkie dobroczynne (odżywcze i nawilżające) składniki aktywne mogą wniknąć do wewnątrz skóry.  Zapewniają tym samym długotrwały efekt silnego nawilżenia, doskonałego odżywienia i pięknej rewitalizacji skóry dłoni. Zabieg polega na kilkukrotnym włożeniu dłoni do ciepłej kąpieli parafinowej, owinięciu ich folią i nałożeniu rękawicy bawełnianej. Po tych czynnościach klientka może się zrelaksować z naturalną parafiną na dłoniach, która właśnie wtedy będzie odżywiać i nawilżać skórę. Parafina na dłonie to przyjemny, tani i bardzo efektywny zabieg pielęgnacyjny, doskonały dla skóry dłoni w każdym wieku. Cena zabiegu parafinowego na dłonie to zazwyczaj od 30 do 50 złotych. Zabieg na dłonie

Rodzaje manicure i ich zalety

Parafinę na dłonie można stosować samodzielnie lub po zabiegach typu manicure. Konkretny rodzaj pielęgnacji paznokci warto dostosować do potrzeb, wymagań i oczekiwań Klientki. Panie, które pożądają bardzo naturalnego efektu bez koloru, silnej pielęgnacji i wzmocnienia płytki, mogą zdecydować się na tzw. manicure japoński, czyli subtelny zabieg proponowany również panom i nastolatkom. Na czym polega manicure japoński? W skrócie odbywa się on na wmasowaniu w płytkę i przylegające do niej skórki specjalnych odżywczych, witaminowych proszków. Następnie poleruje się te płytki za pomocą specjalnych pilniczków. Efekt utrzymuje się do 3 tygodni. z

Zabieg na dłonie poleca się również w celu regeneracji paznokci po zabiegach obciążających płytkę. Tj. przedłużanie paznokci na formie, tipsy czy manicure hybrydowy.

manicure Poznaj sposób na piękne dłonie i paznokcie

Innym, równie ciekawym zabiegiem jest wspomniany wyżej manicure hybrydowy, który jest bardzo podobny do tradycyjnego zabiegu z malowaniem płytki lakierem kolorowym, z tą różnicą, że lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet przez 2-4 tygodnie, bez odpryśnięć i uszczerbków w lakierze. Polecamy go wszystkim Paniom, które chcą upiększyć kolorystycznie swoją własną płytkę paznokcia w sposób doskonały, estetyczny i trwały.  

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy typ zabiegów na dłonie

Nie można nie wspomnieć o zabiegu tradycyjnym, najprostszym, jakim jest manicure klasyczny, który można wykonać również w wersji cążkowej. Co to oznacza? Sam manicure klasyczny to nadanie kształtu paznokciom, wyprofilowanie płytki i estetyczne wykończenie. Tj na przykład odsunięcie skórek, które nachodzą na płytkę i nawilżenie ich. W wersji cążkowej, owe skórki się po prostu wycina (przy pomocy specjalnych cążek). O konkretnej metodzie zabiegu powinna zdecydować doświadczona manicurzystka, ponieważ w niektórych przypadkach wycinanie skórek cążkami przyspiesza ich wzrost.

Pielęgnacja dłoni jest jedną z ulubionych czynności kosmetycznych wielu kobiet. Nic w tym dziwnego, w końcu przynosi od razu widoczne i oczekiwane efekty. Zabiegi na dłonie w gabinecie kosmetycznym są dość zróżnicowane, a każdy z nich daje nieco inne rezultaty, dzięki czemu każda osoba odwiedzająca salon może wybrać coś najlepszego dla siebie. W razie chęci odmiany, zabieg można lekko zmodyfikować rozszerzając go o parafinę na dłoni.

baner dłonie i stopy Poznaj sposób na piękne dłonie i paznokcie