Cellulit, inaczej lipodystrofia, to problem, który dotyka osoby w każdym wieku i o każdej sylwetce (niekoniecznie musi być związany z nadwagą, może dotknąć także osoby bardzo szczupłe). Sposoby na cellulit są różne. Warto też poznać przyczynę jego powstawania, aby skutecznie z nim walczyć. Najczęściej pojawia się z powodu zbyt małej ilości ruchu, nieprawidłowego odżywiania lub zaburzeń układu hormonalnego.  Sposoby na cellulit są różne, jednak najlepszym, najtańszym i  gwarantującym efekty sposobem jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.  Jednak to nie wszystko, ponieważ kosmetologia pozwala na nieinwazyjne i skuteczne sposoby na walkę z cellulitem.

Sposoby na cellulit

Sposobów na cellulit jest wiele, jednak niektóre nie dają oczekiwanych efektów. We wpisie tym przeczytasz o sprawdzonych i cieszących się dużym zainteresowaniem zabiegach. Pomogą one raz na zawsze pozbyć się pomarańczowej skórki.

Zabieg Storz Medical

Storz Medical to innowacyjny zabieg mający na celu zwalczanie cellulitu i miejscowe usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej za pomocą fal akustycznych. W rezultacie skóra staje się jędrna i wygładzona. Terapia uznawana jest za innowacyjną oraz jedną z najbardziej skutecznych metod walki z pomarańczową skórką. Dedykowana jest osobom borykającym się z różnymi postaciami oraz poziomami zaawansowania cellulitu. Zabieg Storz Medical świetnie sprawdzi się również w celu lokalnego usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej m.in. z okolic brzucha, ud, łydek, kolan, i ramion oraz obrzęków i zwiotczałej skóry. Jest też doskonałym sposobem na ochronę tkanki przed pojawieniem się tzw. pomarańczowej skórki.

Sposoby na cellilit – Fale radiowe

Leczenie cellulitu za pomocą fal radiowych to dość popularny i bardzo skuteczny sposób. Z reguły, organizm dobrze toleruje zabieg, a efekty widoczne mogą być nawet po pierwszym zabiegu. Kosmetologia oferuje wachlarz metod walki z cellulitem wykorzystujących fale radiowe. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. zabieg Accent Alma Laser oraz zabieg mezoterapii.

Accent Alma Laser to zabieg polegający na wykorzystywaniu zaawansowanych technologii fal ultradźwiękowych z radiowymi mono i bipolarnymi. W praktyce fale doprowadzają adipocyty (główny rodzaj komórek, które budują tkankę tłuszczową) do uszkadzających ich błony drgań, co finalnie skutkuje eliminacją komórek tłuszczowych i redukcją cellulitu.

Sposoby na cellulit

Inne zabiegi

Drenaż limfatyczny to kolejna świetna propozycja dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu. Zabieg polega na mechanicznej stymulacji (ucisków, masażu) problematycznych miejsc w celu pobudzenia kolektorów z segmentami zastawkowymi naczyń limfatycznych. Może być wykonywany przez człowieka lub specjalne do tego przeznaczone urządzenia. Drenaż uważany jest przez wielu za jedną z najprzyjemniejszych metod usprawniania i ujędrniania ciała.

Zabieg Redustim, mimo iż kojarzony głównie z innowacyjną metodą leczenia nadwagi i otyłości, doskonale sprawdzi się podczas zmagań z cellulitem. Polega na wielozmiennym, impulsowym działaniu pola magnetycznego o niskiej częstotliwości, co prowadzi do eliminacji komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – uporczywego cellulitu. W zabiegu Ridustim, jako jeden z elementów wykorzystuje się drenaż limfatyczny. Terapia jest całkowicie bezpieczna i gwarantuje brak negatywnego działania na organizm.

Bandaże Arosha to popularny zabieg zaliczany do popularnego, szerokopojętego bodywrappingu, który stworzony jest głównie w celu walki z cellulitem. Polega na dokładnym, suchym peelingu, po którym na skórę aplikowany jest kwas glikolowy. Następnie, w miejsce problematyczne wmasowuje się preparat (ampułkę) specjalnie dobraną do danego zabiegu i owijamy obszar zabiegowy bandażami Arosha na ok. 30 minut. Efekty widoczne są już po pierwszej sesji, skóra jest gładsza, bardziej jędrna, a obwód mniejszy nawet o 3 cm.

Mezoterapia to dość znany i popularny zabieg. Początkowo, problematyczne miejsce zostaje głęboko „ponakłuwane” za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w dziesiątki małych igieł. Następnie na celowo uszkodzoną skórę aplikuje się dobrany wcześniej produkt. W przypadku walki z cellulitem można wykorzystać produkty Alyida lub Celluform.

Sposoby na cellulit

Uzupełnienie zabiegów

Sposoby na cellulit są różnorodne, dlatego główne zabiegi wspomagające walkę z cellulitem warto połączyć z uzupełniającymi, ponieważ przynieść może to szybsze i bardziej spektakularne efekty. Wśród dodatkowych metod zwalczania cellulitu wyróżnić można endermologię LPG oraz karboksyterapię.

Endermologia to metoda mechanicznego masażu wykonywanego za pomocą specjalnie przeznaczonej do tego głowicy. Szczególnie poleca się go wykonywać w miejscach opornych na ćwiczenia i dietę, w celu wyszczuplenia oraz redukcji cellulitu.

Karboksyterapia polega na śródskórnym bądź podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla, który stymuluje dotlenianie tkanek oraz pobudza produkcję elastyny i kolagenu. Połączenie karboksyterapii z laserem Emerge gwarantuje zwiększone efekty ze względu na wstrzykiwanie dwutlenku węgla w skórę już naruszoną, dzięki czemu lepiej zostanie on przyjęty przez organizm.

Przeciwwskazania
  • ciąża,
  • gruźlica,
  • obrzęki niewiadomego pochodzenia,
  • choroby nowotworowe,
  • żylaki,
  • menstruacja,
  • podwyższona temperatura ciała,
  • rany i stany zapalne skóry,
  • wysiękowe zapalenie stawów.

Wielość zabiegów antycellulitowych gwarantuje szerokie pole manewru do walki z tzw. pomarańczową skórką. Wszystkie wspomniane wyżej zabiegi można wykonać w naszych salonach J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie. Trzeba jednak pamiętać, że aby dobrze dostosować program walki z cellulitem, warto przedtem skonsultować się ze specjalistą.

Umów się na konsultację w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie oraz Krakowie.