Modelowanie sylwetki to zabieg niezwykle popularny. Z problemem niedoskonałej sylwetki zmierza się prawie każda z nas. Myślę, że większość kobiet na pytanie – czy chciałaby oddać bez wysiłku kilka kilogramów, odpowiedziałaby twierdząco. Jakie działania w tym kierunku może umożliwić J’adore Instytut?

Licencjonowana kosmetolog J’adore Instytut – Justyna Dziuba: W zakresie wyszczuplania i modelowania sylwetki mamy dostępnych wiele zabiegów w zależności od konkretnego problemu: nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit– przede wszystkim kriolipoliza, endermologia i laser Accent XL, Maximus Trilipo – rozstępy, brak jędrności i gęstości skóry – powyższe zabiegi, a także endermomasaż, elektrostymulacja, masaże banką chińską , zalegająca limfa i płyny tkankowe – gorąco polecamy drenaż limfatyczny BTL.

Proszę o przybliżenie zabiegu BTL Lymphastim. Dla kogo przede wszystkim jest on przeznaczony? Ile zabiegów jest potrzebnych do całkowitego usunięcia problemu?

Lic.J.Dz.: Celem drenażu limfatycznego jest odprowadzenie i usprawnienie przepływu zalegającej limfy i płynów ustrojowych. Wykonuj się to w kierunku „do węzłów chłonnych”. Tkanka tłuszczowa jest odprowadzana są do nerek i kolejno usuwana z organizmu. Zabieg ten docenią osoby cierpiącym na zespół „ciężkich nóg”, kobiety chodzącym na wysokich obcasach, osoby wykonujące pracę stojącą. Zabieg likwiduje obrzęki, pobudza układ limfatyczny do oczyszczenia organizmu z toksyn, zapobiega żylakom, wspomaga również transport tłuszczy uwolnionego z komórek podczas komplementarnych zabiegów. Najlepiej wykonać serie ok. 10-15 . Dokładną liczbę można przybliżyć podczas konsultacji, najpóźniej po 1 zabiegu.

„Zabiegi wyszczuplające i modelujące można ze sobą łączyć – takie kuracje są najskuteczniejsze i dadzą najlepsze rezultaty”

Czy zabieg kriolipolizy naprawdę działa tak spektakularnie jak jest to przedstawione na filmach promocyjnych? Według specjalistów, efekty po jednym zabiegu wynoszą nawet 3 cm mniej w obwodzie! Czy to prawda? Jakich efektów można więc spodziewać się po serii zabiegów?

Lic.J.Dz.: Tak, to prawda. Zabieg przynosi bardzo dobre efekty, już po pierwszym zabiegu. Faktycznie, ostatnia klientka po 1 zabiegu straciła 3 cm w pasie. Po zakończonej serii, stosując się do zaleceń po-zabiegowych, można stracić ok. 8-10 cm z obwodu, skóra staję się wygładzona, napięta, jędrna, zlikwidowany zostaje cellulit. Dokładne cm to jednak bardzo indywidualna sprawa. Szybka i trwała utrata cm zawsze idzie w parze z dietą i ćwiczeniami. Polecam dietę ubogą w cukry i nasycone kwasy tłuszczowe. Dodatkowo regularny trening i  ruch na świeżym powietrzu. Modelowanie sylwetki jest procesem, w którym każdy z wyżej wspomnianych elementów jest niezwykle istotny.

modelowanie sylwetki

Na czym dokładnie polega działanie tego cudownego sprzętu?

Lic.J.Dz.: Kriolipoliza jest zabiegiem polegającym na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą czynnika mrożącego. Kosmetolog nakłada na obszar objęty zabiegiem specjalną membrane, która chroni skórę przed odmrożeniem. W tym czasie specjalna głowica zasysa fałd tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu następuje proces krystalizacji i upłynnienia uwolnionego tłuszczu. Jest on w naturalny sposób metabolizowany i usuwany z organizmu. Bardzo ważny jest wywiad z kosmetologiem oraz uwzględnienie i wykluczenie wszystkich przeciwwskazań.

Czy mogłaby Pani zaproponować jakiś specjalny komplet / kombinację różnych zabiegów wyszczuplających dla osoby nieuprawiającej sportu, która marzy u szczupłej sylwetce?

Li.J.Dz.: Każdy z nas marzy o szczupłej sylwetce, jednak nie każdy może znaleźć czas, aby systematycznie uprawiać sport i być aktywnym. Naprzeciw wychodzą różnego typu zabiegi estetyczne, które w bardzo efektowny sposób pomagają sobie z tym radzić.

„Modelowanie sylwetki to nie tylko zabiegi, ale i przede wszystkim aktywny tryb życia oraz odpowiednia dieta”.

W J’adore Instytut możemy zaproponować różnego rodzaju zabiegi wyszczuplająco-modelujące. Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie, potwierdzonym certyfikatami. Przed każdym zabiegiem kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad z klientem, w celu omówienia zabiegu, wskazań, przeciwwskazań. Dla osoby, która nie przepada za ruchem, na początek zaproponowałabym zabieg kriolipolizy, w celu silnego zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Być może szybkie efekty zachęcą klientkę do ćwiczeń, które jeszcze bardziej przyspieszą proces. Pomiędzy zabiegami kriolipolizy, (które powinno się wykonywać w serii w odstępie 1 miesiąca), zachęcałabym do korzystania w sposób zamienny z następujących zabiegów: endermologii, która dodatkowo poprawi jędrność i gęstość skóry, a także z zabiegu endermomasażu, elektrostymulacji, masażu bańką chińską lub zabiegów body wrapping. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest seria zabiegów laserowych Accent XL, dzięki którym uzyskamy wielokierunkowe efekty.

Endermologia LPG – dowiedź się więcej o zabiegach

Kiedy modelowanie sylwetki mamy już za sobą a nasza skóra jest jędrna i pozbawiona cellulitu oraz rozstępów do pełnego, pięknego rezultatu brakuje tylko odpowiedniego odcienia delikatnie i równomiernie opalonej skóry. Jaka jest przewaga opalania natryskowego SunFX nad samoopalaczem w kremie, który możemy stosować regularnie w domu?

modelowanie sylwetki

Lic.J.Dz.: Opalanie natryskowe SunFX cieszy się wysoką popularnością wśród klientek J’adore Instytut. Przewagą opalania natryskowego nad samoopalaczem nakładanym samodzielnie w domu, jest przede wszystkim fakt, iż wykonuje go przeszkolony specjalistka. Sam zabieg jest w niezwykle dokładny i staranny.

„Opalanie natryskowe wspaniale podkreśli Twoje ciało oraz ukryje m.in. cellulit czy inne niedoskonałości”

Preparaty opalające marki SunFx charakteryzują się doskonale dobranym składem, są przy tym antyalergiczne, przyjemne dla skóry. Najważniejszą zaletą jest fakt, iż dysponujemy kilkoma odcieniami preparatów, co pozwala na osiągnięcie wielu odcieni opalenizny. Kosmetolog dostosowuje preparat do naturalnego koloru skóry klientki oraz pożądanego przez nią koloru opalenizny. Dzięki temu efekty są bardzo naturalne, a trwałość znacznie dłuższa niż przy stosowaniu zwykłego kremu samoopalającego w domu. Po zabiegu skóra jest precyzyjnie osuszana. Wzmacnia to końcowy efekt oraz zapobiega nieestetycznym zaciekom i smugom. Bardzo pomocne są także wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej, która pomoże utrwalić opaleniznę.

Czy do zabiegu należy się jakoś przygotować?

Lic.J.Dz.: Przede wszystkim, dzień przed zabiegiem klient powinien wykonać peeling całego ciała oraz twarzy. Warto usunąć martwy naskórek w miejscu objętym zabiegiem. W dniu zabiegu nie należy balsamować skóry, stosować antyperspirantu, należy założyć ciemną i luźna odzież. Po zakończonej sesji opalania, nie powinno się skóry dotykać aż do momentu, kiedy będzie zupełnie sucha. Kąpiel można wziąć po ok. 8 godzinach.

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy na ujędrnianie i modelowanie sylwetki !