Wybierz miasto:

Na co pomaga masaż klasyczny?

Na co pomaga masaż klasyczny?

Na co pomaga masaż klasyczny?

Już od ponad 3000 lat ludzie stosują masaż klasyczny na różne schorzenia i problemy natury kosmetycznej. Jest to jeden z podstawowych rodzajów masażu, który można wykonywać w różnorodny sposób, wybierając różne techniki i otrzymując odmienne efekty.

Masaż klasyczny – metoda leczenia i dbania o urodę

Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych rodzajów masażu w salonach masażu i gabinetach kosmetycznych. Może powodować, że osoba masowana odzyskuje energię, relaksuje się, uwalnia się od bólu lub regeneruje. Odpowiednio wykonany masaż może mieć także właściwości odchudzające, lecznicze lub przeciwbólowe. Najczęściej stosowany jest w dwóch celach. Jako sposób na pozbycie się bólu kręgosłupa i mięśni oraz by przywrócić dobrą sprawność ruchową, albo by poprawić kondycję skóry i uwolnić się od stresu.

Masaż klasyczny doskonale wpływa nie tylko na mięśnie, ale przede wszystkim na psychikę i układ trawienia. Odpręża umysł, pomaga się całkowicie zrelaksować, a także usuwa przykre skutki stresu jak napięte mięśnie czy skumulowane w organizmie toksyny. Dodatkowo pomaga osiągnąć stan równowagi ciała i umysłu, co jest niezwykle ważne dla każdego człowieka żyjącego w obecnym, bardzo zabieganym świecie.

Masaż – właściwości kosmetyczne

Masaż klasyczny dobrze działa na skórę. Pobudza pracę układu trawiennego, przez co usuwa z organizmu nadmiar wody i szkodliwe produkty przemiany materii, dotlenia skórę i mięśnie, przyspiesza krążenie krwi oraz wszystkie naturalnie przebiegające procesy, które odpowiadają za utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Regularne stosowanie masażu klasycznego modeluje sylwetkę, ujędrnia ciało, ogranicza widoczność cellulitu oraz opóźnia naturalne procesy starzeniowe dotyczące skóry. Po masażu skóra ciała jest  dotleniona, odżywiona, gładka i delikatna oraz młodzieńczo jędrna. Odzyskuje promienny koloryt.

Każdy masaż klasyczny wykonuje się na specjalnych kosmetykach, które zapewniają „poślizg” dłoniom masażysty. W salonach kosmetycznych stosuje się kremy i olejki, które poza wyżej wymienioną właściwością mają też inne, ważne przede wszystkim dla skóry. Niektóre z nich posiadają właściwości aromaterapeutyczne, ponieważ zawierają w sobie olejki eteryczne. Inne są bogate w składniki odżywcze, substancje o działaniu przeciwstarzeniowym lub antycellulitowym.

Wykorzystaj efekty masażu klasycznego jeszcze bardziej!

W dobrych gabinetach kosmetycznych klienci mogą „wycisnąć” z masażu klasycznego wszystko to, co najlepsze. W jaki sposób? Otóż bezpośrednio po zabiegu można nałożyć na ciało różnego rodzaju maski kosmetyczne o właściwościach dostosowanych do potrzeb danej skóry. Działanie takich maseczek jest rewelacyjne, ponieważ skóra po masażu klasycznym jest rozgrzana, dotleniona, dobrze ukrwiona i gotowa do przyjęcia wszystkich składników aktywnych z kremu.

Masaż klasyczny jest równie często zalecany przez lekarzy jako metoda wspomagająca leczenie różnych schorzeń. Wbrew pozorom nie muszą to być tylko problemy dermatologiczne czy związane z narządem ruchu lub mięśniami. Bardzo często masażem leczy się na przykład schorzenia ginekologiczne.

Właściwości masażu klasycznego są różnorodne. Przede wszystkim aktywizuje on układ limfatyczny i krwionośny, usprawnia metabolizm, wycisza pracę układu nerwowego, zwiększa ruchomość stawów oraz dobroczynnie oddziałuje na skórę. Warto z niego korzystać, by żyć długo, zdrowo i pięknie.

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dokonania rezerwacji oraz celach marketingowych
  Pokaż klauzule informacyjną

  Administratorem Twoich danych osobowych jest J’adore Instytut, Karmelicka 45, 31-128 Kraków NIP 672 200 14 43
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.

  Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
  • Twoje dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

  captcha

  Specjaliści J’ADORE INSTYTUT

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world

  Salon kosmetyczny Kraków

  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut zostało stworzone z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody w Krakowie to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery. Dzięki bogatej ofercie produktów i najnowocześniejszemu sprzętowi nasz salon kosmetyczny oferuje szeroką gamę usług laserowych, zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej. Salon kosmetyczny Kraków - Kosmetyczka Kraków - Salon urody Kraków

  Zapraszamy!

  Sprawdź