Wybierz miasto:

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?
Depilacja laserowa jak często trzeba powtarzać zabiegi?

Depilacja laserowa nie jest najtańszym sposobem usuwania owłosienia, więc wiele osób zastanawia się nad tym, jaki będzie ogólny koszt zabiegu, czyli ile razy trzeba przyjść na laser, by całkowicie i na zawsze usunąć włosy z danej partii ciała. Warto jednak dodać, że porównując ogólny koszt zabiegu do tego, ile wydajemy w ciągu zaledwie kilku lat na maszynki jednorazowe, pianki do golenia, woski itd., szybko zauważamy, że depilacja laserowa jest o wiele tańsza.

Co należy wiedzieć przed zdecydowaniem się na wykonanie zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia?

Przede wszystkim należy pamiętać, że uzyskanie perfekcyjnie gładkiej i pozbawionej włosów skóry wymaga czasu, co jest związane z koniecznością powtarzania zabiegów. Depilacje laserowe wykonujemy w odstępach 4 tygodni, a w sumie powinno być ich około 4-5 na jednym obszarze ciała. Przez dwa tygodnie przed  i po zabiegu, nie należy opalać skóry, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień. Właśnie z tego powodu zalecamy rozpoczęcie cyklu depilacji teraz, czyli jesienią lub zimą. W lecie nie jesteśmy w stanie tak dobrze ochronić skóry przed promieniami słonecznymi.

Cykl zabiegów depilacji laserowej można też rozdzielić, wykonując np. dwa w tym roku i dwa w kolejnym. Jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów nasza skóra będzie perfekcyjnie gładka, pozbawiona włosów. Wcześniej tylko miejscami przerzedzona. Depilacja laserowa jak często trzeba powtarzać zabiegi?

Jak działa depilacja laserowa?

Laser wyłapuje melaninę znajdującą się we włosie i jego cebulce, a następnie wypala włos wraz z cebulką. Zostaje ona uszkodzona w efekcie włoski nie odrastają. Przy tym nie podgrzewa sąsiadujących tkanek, dlatego jest zabiegiem bardzo bezpiecznym.

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Konieczność wykonania 5-7 zabiegów na jednym obszarze skóry wynika z tego, że laser skupia się jedynie na włosach, które są w określonej fazie wzrostu. Jak wiemy, wyróżniamy w sumie trzy fazy wzrostu. Niestety każdy z włosów rośnie w innej w innym czasie i może być w innej fazie wzrostu. Dlatego tak ważne jest wykonanie kilku zabiegów w określonych odstępach czasowych.  Jeżeli chcesz mieć gwarancję tego, że bezpiecznie, skutecznie i przede wszystkim szybko usuniesz swoje zbędne owłosienie, to przyjdź do naszego gabinetu na konsultację przed zabiegiem. Możemy pochwalić się najlepszym sprzętem i doświadczoną kadrą specjalistów z dziedziny laseroterapii. Depilacja laserowa jak często trzeba powtarzać zabiegi?

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dokonania rezerwacji oraz celach marketingowych
  Pokaż klauzule informacyjną

  Administratorem Twoich danych osobowych jest J’adore Instytut, Karmelicka 45, 31-128 Kraków NIP 672 200 14 43
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.

  Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
  • Twoje dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

  captcha

  Specjaliści J’ADORE INSTYTUT

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world

  Salon kosmetyczny Kraków

  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut zostało stworzone z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody w Krakowie to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery. Dzięki bogatej ofercie produktów i najnowocześniejszemu sprzętowi nasz salon kosmetyczny oferuje szeroką gamę usług laserowych, zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej. Salon kosmetyczny Kraków - Kosmetyczka Kraków - Salon urody Kraków

  Zapraszamy!

  Sprawdź