Wybierz miasto:

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa w naszym salonie w Krakowie jest zaawansowaną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jak większość zabiegów kosmetycznych, nie może być przeprowadzana w każdym przypadku. Jeżeli zastanawiasz się, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie, to zapoznaj się z najważniejszymi przeciwwskazaniami.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej musi być przede wszystkim zdrowa. Nie może być nadmiernie przesuszona, posiadać ran, podrażnień i czynnych infekcji grzybiczych, bakteryjnych czy wirusowych. Świeża opalenizna również jest istotnym przeciwwskazaniem (należy zrezygnować z opalania 14 dni przed zabiegiem oraz dwa tygodnie po laseroterapii). Dodatkowo, jedyną dopuszczalną formą depilacji przed zabiegami depilacji laserowej jest jednorazowa maszynka do golenia. Jeżeli w ciągu ostatniego miesiąca korzystałaś/łeś z innych form usuwania niechcianego owłosienia np. wosk, depilator, pasty lub kremy – należy odczekać 4 tygodnie i w tym czasie korzystać wyłącznie z maszynek. Maszynka działa wyłącznie na powierzchni skóry, ścinając włosek – cebulki pozostają nienaruszone, pozostałe metody depilacji wyrywają włoski razem z cebulką, co niestety uniemożliwia wykonanie efektywnego zabiegu depilacji laserowej. Jeżeli nie jesteś pewna, czy twoja skóra jest gotowa na trwałą depilację, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie - skontaktuj się z nami. Możesz umówić się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację w trakcie której specjalistka przeprowadzi dokładny wywiad w celu eliminacji przeciwwskazań.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej - kiedy należy zrezygnować z laserowego usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa nie jest wskazana u kobiet w ciąży, karmiących piersią. Osoby których dotyczą choroby nowotworowe również nie będą mogły skorzystać z depilacji laserowej. Ponadto nie depilujemy osób stosujących hormony światłouczulające (stosowanie leków zarówno doustnych jak i w formie skoncentrowanej maści), cierpiących na fotodermatozy i pęcherzowe choroby skóry. Bielactwo i łuszczyca to choroby skóry które są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Zazwyczaj nie podejmujemy się wykonania zabiegu również u osób z nieuregulowaną padaczką, ale ostateczna decyzja dotycząca kwalifikacji do zabiegu będzie zawsze uzależniona od konkretnego przypadku. Przeciwwskazania do depilacji laserowej obejmują również klientów posiadających rozrusznik serca, ze względów zdrowotnych - będą musieli zrezygnować z depilacji. Osoby, które ze względów zdrowotnych lub z uwagi na walory smakowe nadmiernie spożywają herbatki lub napary ziołowe (np. dziurawiec, rumianek etc.) również powinny być ostrożne. Niepozorne ziółka w połączeniu z działaniem lasera mogą spowodować poważne przebarwienia. Dla zachowania bezpieczeństwa należy zrezygnować z ich stosowania nawet na 21 dni przed zabiegiem. O wszystkich przyjmowanych preparatach oraz datach ich ostatniego spożycia należy poinformować osobę wykonującą zabieg. Przeciwwskazania do depilacji laserowej jak widać mogą czasem obejmować rzeczy z pozoru nieistotne dla procedury, warto zwrócić uwagę nie tylko na stosowanie leków ale również na pozostałe produkty które przyjmujemy. Depilacja laserowa, jak każdy zabieg z zakresu laseroterapii należy do grupy poważnych zabiegów.

Co może się stać jeśli pomimo przeciwwskazań podejmiemy się zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, o jakim przeciwwskazaniu mówimy. Jeśli osoba zatai stosowanie leków, ziół lub hormonów światłouczulających - podczas rozmowy kwalifikującej na zabieg depilacji, to najprawdopodobniej będzie musiała liczyć się z nieprzewidywalną reakcją skóry, gdzie wystąpienie silnych przebarwień należy do najlżejszych reakcji niepożądanych. Jeśli nie jesteś pewna / pewien czy Twoje leki posiadają takie właściwości które mogłyby w nieodpowiedni sposób zareagować ze światłem lasera, przed zabiegami depilacji laserowej należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku innych przeciwwskazań, jak ciąża, choroby skóry czy choroby nowotworowe, skutki zabiegu depilacji laserowej mogą być bardzo poważne dla zdrowia klienta.

Depilacja laserowa - co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu?

Zabiegi depilacji laserowej powinny być wykonywane regularnie w odstępach 6- 8 tygodni, w ten sposób efekty depilacji laserowej będą najbardziej satysfakcjonujące. Regularność zabiegów dostosowane są do odpowiedniej fazy wzrostu włosów, dlatego tak istotne jest zachowanie powtarzalności w sesjach przeciwko nadmiernemu owłosieniu. Najbardziej korzystnymi porami dla zabiegów laserowych są jesień oraz zima ponieważ większość naszego ciała jest wtedy przykryta grubą warstwą ubrań, a słońce nie jest tak agresywne jak w lecie. Depilacja laserowa może być również przeprowadzana w lecie, z zachowaniem szczególnej ostrożności tj. zrezygnowaniem z nadmiernej ekspozycji na słońce zarówno przed procedurą jak i po. Drugim istotnym aspektem jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci wysokich filtrów, natomiast filtry powinny gościć w naszej kosmetyczne przez cały rok. Depilacja laserowa wymaga stosowania najwyższej ochrony, zwłaszcza w miejscach na których jest przeprowadzana.

Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać miejsc z chlorowaną wodą, parą wodną (np sauna, baseny). Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być chwilowo podrażniona. Depilacja laserem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, odczuwalny ból może być porównywalny ze stosowanie depilatorów. W szerszej perspektywie dzięki korzystaniu z zabiegów depilacji laserowej pozbędziesz się nawracających stanów zapalnych związanych z innymi formami depilacji.

Zabiegi depilacji laserowej cieszą się ogromną popularnością zarówno u Pań jak i Panów. Kilka sesji pozwoli na pozbycie się prawie wszystkich włosków na poddawanym zabiegowi obszarze. Jednym z najczęściej podawanych argumentów, który odpowiada za niesłabnącą popularnością depilacji laserowej jest oszczędność czasu oraz brak uciążliwych podrażnień (stanów zapalnych), które często pojawiają się np. po woskowaniu lub w momencie odrastania włosków po goleniu zwykłą golarką.

Jeśli nadal nie jesteś pewna / pewien czy warto zdecydować się na zabiegi depilacji laserowej – zapraszamy na bezpłatne konsultacje z naszymi specjalistkami. Dowiesz się wszystkiego o procedurze, doświadczona Kosmetolog opowie o efektach które dostrzegła u klientów. Będzie to również idealna okazja aby zaplanować wstępny plan spotkań oraz aby porozmawiać o ewentualnych przeciwwskazaniach i przygotowaniu się do laseroterapii, jeśli skóra i ciało będą odpowiednio przygotowane unikniemy odmowy wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej należy przygotować się na min. 6 sesji laserowych. W ten sposób kilka zabiegów depilacji znacznie poprawi Twój komfort życia a depilacja laserowa przyniesie jak najlepsze rezultaty.

Depilacja laserem dostępna jest również w naszym salonie w Warszawie!

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dokonania rezerwacji oraz celach marketingowych
  Pokaż klauzule informacyjną

  Administratorem Twoich danych osobowych jest J’adore Instytut, Karmelicka 45, 31-128 Kraków NIP 672 200 14 43
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.

  Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
  • Twoje dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

  captcha

  Specjaliści J’ADORE INSTYTUT

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world

  Salon kosmetyczny Kraków

  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut zostało stworzone z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody w Krakowie to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery. Dzięki bogatej ofercie produktów i najnowocześniejszemu sprzętowi nasz salon kosmetyczny oferuje szeroką gamę usług laserowych, zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej. Salon kosmetyczny Kraków - Kosmetyczka Kraków - Salon urody Kraków

  Zapraszamy!

  Sprawdź