+48 12 26 14 443

Bruksizm

Bruksizm
Bruksizm to choroba, która dotyczy według różnych badań od 8-20% populacji i dotyka głównie ludzi młodych. Jako najczęstszą przyczynę dolegliwości wymienia się przede wszystkim stres. Bruksizm zwany także zespołem Costena to po prostu zgrzytanie i zaciskanie zębów w nocy. Oprócz oczywistych uszkodzeń uzębienia powodować może on również wiele innych dolegliwości jak chociażby bóle głowy, ból twarzy, a także niekontrolowany przyrost masy mięśniowej żwaczy, co doprowadzać może do zmiany kształtu twarzy. Oprócz nieporęcznych i często zużywających się szyn na zęby dostępne są bardziej nowatorskie metody leczenia. Nasz instytut przeprowadza zabiegi z użyciem botoxu, który rozwiąże na zawsze problem u osoby cierpiącej na bruksizm.

Cena zabiegu: ok. 700

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

 • Zabieg: Bruksizm
 • JAK PRZEBIEGA ZABIEG?
  DLA KOGO?
  DLACZEGO WARTO?
  JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  JAK PRZEBIEGA ZABIEG? JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

  Zabieg jest bezbolesny (stosuje się znieczulenie z użyciem lodu), oraz trwa zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut. Botox wstrzyknięty zostaje do żwaczy po obu stronach twarzy. Już następnego dnia po pierwszym zabiegu pacjent odczuwa wyraźne osłabienie mięśni żwaczy. Mięśnie poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej dawki botoxu zostaną osłabione, przez co zmniejszy się ich siła nacisku na szczękę. Zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy, ale często już 2 zabiegi są wystarczające do całkowitego wyeliminowania dolegliwości.

  Botox – dowiedź się więcej o jego wykorzystaniu w zabiegach

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  DLA KOGO? DLA KOGO?

  Zabieg dedykowany jest wszystkim osobom źle tolerującym szyny relaksacyjne.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  DLACZEGO WARTO? DLACZEGO WARTO?

  Nie leczony bruksizm spowodować może poważne konsekwencje zdrowotne. Przede wszystkim ucierpi nasz zgryz. Częsty ścisk szczęki powoduje ścieranie się i kruszenie zębów. Dalsze konsekwencje bruksizmu mogą dotyczyć także estetyki naszej twarzy, która poprzez nadmierny przyrost mięśni żwaczy może się deformować.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU? JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  Leczenie bruksizmu botoxem w naszym salonie kosmetycznym nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Nie trzeba również wykonywać badań dodatkowych przed rozpoczęciem leczenia. Lekarz specjalista przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie zdezynfekuje miejsce wstrzyknięcia botoxu, oraz zaznaczy punkty nakłuć.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world
  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
  Sprawdź