Wybierz miasto:

Leczenie bruksizmu Kraków

Leczenie bruksizmu Kraków

Bruksizm to choroba, która dotyczy według różnych badań od 8-20% populacji i dotyka głównie ludzi młodych. Jako najczęstszą przyczynę dolegliwości wymienia się przede wszystkim stres. Bruksizm zwany także zespołem Costena to po prostu zgrzytanie i zaciskanie zębów w nocy. Oprócz oczywistych uszkodzeń uzębienia powodować może on również wiele innych dolegliwości jak chociażby bóle głowy, ból stawów skroniowo-żuchwowych, a także niekontrolowany przyrost masy mięśniowej żwaczy, co doprowadzać może do zmiany kształtu twarzy. Oprócz nieporęcznych i często zużywających się szyn na zęby dostępne są bardziej nowatorskie metody leczenia. Nasz Instytut przeprowadza zabiegi z użyciem botoxu, który rozwiąże na zawsze problem u osoby cierpiącej na bruksizm.

Leczenie bruksizmu - o zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, trwa zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut. Botox wstrzyknięty zostaje do mięśni żwaczy po obu stronach twarzy. Już następnego dnia po pierwszym zabiegu pacjent odczuwa wyraźne osłabienie mięśni żwaczy. Mięśnie poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej dawki botoxu zostaną osłabione, przez co zmniejszy się ich siła nacisku na szczękę. Zabieg jakim jest leczenie bruksizmu należy powtarzać co kilka miesięcy, ale często już 2 zabiegi są wystarczające do całkowitego wyeliminowania dolegliwości.
Botox – dowiedź się więcej o jego wykorzystaniu w zabiegach leczenie bruksizmu krakow

Cena zabiegu: od 500

Koszt zabiegu

od 750 zł

Czas zabiegu

20 min.

Znieczulenie

nie wymaga znieczulenia

Liczba zabiegów

1 - 4

Odstępy

6 - 8 miesięcy

Obszar

twarz

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dokonania rezerwacji oraz celach marketingowych
  Pokaż klauzule informacyjną

  Administratorem Twoich danych osobowych jest J’adore Instytut, Karmelicka 45, 31-128 Kraków NIP 672 200 14 43
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.

  Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
  • Twoje dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

  captcha

  DLA KOGO?
  TOKSYNA BOTULINOWA - DLACZEGO WARTO?
  JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
  Leczenie bruksizmu - przeciwwskazania

  DLA KOGO? DLA KOGO?

  Zabieg dedykowany jest wszystkim osobom źle tolerującym szyny relaksacyjne. Toksyna botulinowa to świetne rozwiązanie dla osób które oczekują szybkich efektów. Zgrzytanie zębami jest problemem, który może doprowadzić do poważniejszych schorzeń m.in. zaburzenia słuchu, a przerost mięśni może bezpośrednio wpłynąć negatywnie na nasz wygląd. Leczenie bruksizmu często ma zbawienny wpływ nie tylko na jakość snu osoby, która zgrzyta zębami ale również jej partnera/ partnerki. Bruksizm przeważnie uaktywnia się w nocy, dlatego leczenia bruksizmu powinny podjąć się osoby, które uniemożliwiają spokojny sen swoim najbliższym.

  Zobacz: skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  TOKSYNA BOTULINOWA - DLACZEGO WARTO? TOKSYNA BOTULINOWA - DLACZEGO WARTO?

  Nieleczony bruksizm spowodować może poważne konsekwencje zdrowotne.

  Przede wszystkim ucierpi nasz zgryz. Częsty ścisk szczęki powoduje ścieranie się i kruszenie zębów. Na problemy narażony jest również nasz kręgosłupa a nawet wzrok oraz słuch. Dalsze konsekwencje bruksizmu mogą dotyczyć także estetyki naszej twarzy, która poprzez nadmierny przyrost mięśni żwaczy może się deformować. Kolejną dolegliwością związaną z bruksizmu jest uciążliwy ból stawów skroniowo-żuchwowych. Jak widać na ww. przykładach, leczenie bruksizmu wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.

  Zgrzytanie zębami oraz nadpotliwość to problemy z którymi możemy walczyć dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Zwolennicy toksyny botulinowej to nie tylko osoby, które dbają o swój wygląd ale również o zdrowie.

  Zobacz: Efekty medycyny estetycznej które Cię zaskoczą

  leczenie bruksizmu krakow

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU? JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  zaleceniaLeczenie bruksizmu toksyną botulinową w naszym salonie kosmetycznym nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Nie trzeba również wykonywać badań dodatkowych przed rozpoczęciem leczenia. Lekarz specjalista przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie dezynfekuje miejsce wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Leczenie bruksizmu to zabieg który w znacznym stopniu ułatwia życie wielu osobom.

  Salon J’adore oferuje możliwość skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej w dwóch miastach:
  Zabiegi toksyną botulinową Kraków
  Leczenie bruksizmu Warszawa 

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  Leczenie bruksizmu - przeciwwskazania Leczenie bruksizmu - przeciwwskazania

  przeciwwsakazaniaDo grupy osób, które nie będą mogły skorzystać z zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej należą osoby: w ciąży, karmiące piersią, posiadające nadwrażliwość na składniki preparatu, u których występują zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego, stosujące niektóre leki. Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, w tym leczenie bruksizmu rozpoczyna konsultacja. W trakcie rozmowy skupiającej się na problemie jakim jest zgrzytanie zębami – lekarz medycyny estetycznej przeprowadza dokładny wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli nie wystąpią żadne przeciwwskazania – specjalista przejdzie do aplikacji toksyny botulinowej.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  Specjaliści J’ADORE INSTYTUT

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world

  Salon kosmetyczny Kraków

  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut zostało stworzone z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody w Krakowie to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery. Dzięki bogatej ofercie produktów i najnowocześniejszemu sprzętowi nasz salon kosmetyczny oferuje szeroką gamę usług laserowych, zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej. Salon kosmetyczny Kraków - Kosmetyczka Kraków - Salon urody Kraków

  Zapraszamy!

  Sprawdź